Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 січня, п'ятниця
00:30 П'ятниця 0 489
5-01-2018, 00:30

Літургія на кожен день, 5 січня, п'ятниця

(біл) Будній день періоду Різдва Христового – п’ятниця перед Богоявленням

Христос, кличучи конкретних людей, не чинить це наосліп. Він знає кожного кандидата, знає ким він є, яку має історію свого життя, які має слабкості чи достоїнства. Нам не відомі ці критерії, тому ми дуже часто дивуємося Божим виборам. Не завжди ми самі віримо, що Бог нас кличе до конкретної місії. Тільки досвід Божої опіки допомагає нам довіритися Божому вибору, навіть їх не розуміючи.

Або (біл) довільний спомин бл. МАРЦЕЛІНИ ДАРОВСЬКОЇ, монахині

Марцеліна Даровська в 1857 році разом з Юзефою Карською заснувала у Римі конгрегацію Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, щоб працювати над відродженням сім’ї шляхом виховання молодих жінок. У 1863 році вона переїхала до Львівської архідієцезії у Язловець. Марцеліна Даровська розробила оригінальну методику виховання і навчання, яка давала дуже добрі результати. Її духовність полягає у шуканні Бога в істині та у виконанні Божої волі за взірцем Непорочної Діви Марії.

Спільні Меси: про монахиню (стор. 127)

Або: Перша П’ятниця місяця

Меса: вотивна про Пресвяте Серце Ісуса (стор. 122)

АНТИФОН НА ВХІД
Він світить правим в темряві, як світло, * Господь добрий, і милосердний, і справедливий.

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: милостиво осві тлюй свої х ві рних і пості йно запалюй ї хні серця блиском Твоє ї слави, † щоб вони завжди визнавали свого Спасителя * і щиро з Ним єдналися. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, котрий вів блаженну Марцелі ну різними стежками життя, щоб вона служила Тобі  і приводила до Тебе сім’ї, † вчини, щоб ми за її заступництвом були вірні нашому покликанню * і завжди виконували Твою волю. Через Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Йн 3, 11-21
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Це та звістка, яку ви чули від початку: щоб ми любили одне одного. Не так, як Каїн, котрий був від лукавого й убив свого брата. З якої причини він убив його? Тому що його діла були злі, а діла брата – праведні. Не дивуйтеся, брати, коли світ вас ненавидить. Ми знаємо, що ми перейшли від смерті до життя, бо любимо братів. А хто не любить, той перебуває в смерті. Кожний, хто ненавидить свого брата, той убивця. А ви знаєте, що жодний убивця не має в собі вічного життя, яке б у ньому перебувало. Ми пізнали любов з того, що Він поклав свою душу за нас; і ми маємо класти душі за братів. А хто має багатство світу й бачить, що його брат у нестатках, та зачиняє своє серце від нього, то як же може Божа любов перебувати в такому? Дітоньки, любімо не словом та язиком, але ділом та правдою! З цього довідаємося, що ми від правди, і заспокоїмо перед Ним наше серце, бо коли звинувачує наше серце, то Бог більший від нашого серця і знає все. Улюблені, коли наше серце не звинувачує нас, то маємо сміливість перед Богом.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 4. 5
Прославте Бога, всі земні народи.

Служіть Господу з радістю, *
веселими з’явіться перед Його обличчям.
Знайте, що Господь є Богом, †
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
Його Ім’я благословляйте.
Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
День священний нам засяяв:
прийдіть, народи, і Господу поклоніться.
бо світло велике зійшло нині на землю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 43-51
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу забажав Ісус вийти в Галілею і знаходить Филипа. Та й каже йому Ісус: «Іди слідом за Мною!» Филип же був з Витсаїди, з міста Андрія і Петра. Филип знаходить Натанаїла та й каже йому: «Ми знайшли Того, про кого писали Мойсей у Законі й Пророки, – Ісуса, сина Йосифа, з Назарета!» А Натанаїл сказав йому: «Чи з Назарета може бути щось доброго?» Каже йому Филип: «Іди – і подивися». Побачив Ісус Натанаїла, який ішов до Нього, і каже про нього: «Ось справжній ізраїльтянин, у якому немає підступу!» Каже Йому Натанаїл: «Звідки мене знаєш?» А Ісус у відповідь йому сказав: «Ще до того, як закликав тебе Филип, коли ти був під смоківницею, Я бачив тебе». Відповів Натанаїл Йому: «Раввi, Ти – Син Божий, Ти – Цар Ізраїля!» Ісус у відповідь сказав йому: «Оскільки Я сказав тобі, що бачив тебе під смоківницею, тому й віруєш? Ще більше від цього побачиш!» І Він каже йому: «Воістину, воістину кажу вам: побачите небо відкрите й Божих ангелів, які піднімаються і опускаються над Людським Сином!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Щира розмова, яку в сьогоднішньому Євангелії веде Христос зі своїми апостолами, закликає і нас до того, щоб ми представили Господу наші прохання:
1. Молімося за священиків, ченців та черниць, щоб вони через вірність своїм обітницям були для Божого люду взірцем і допомогою в дорозі до дому Отця.
2. Молімося за священицькі покликання, щоб у жодній країні не бракувало апостолів Христового Євангелія.
3. Молімося за голодуючих, щоб багаті люди допомагали їм у забезпеченні прожиття.
4. Молімося за всіх християн, щоб вони були для невіруючого світу взірцем любові до ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і благоволив очистити від усякого бруду гріха.
6. Молімося за нас, присутніх тут, щоб наша побожність на молитві проявлялася в повсякденному житті у сумлінній праці та любові до ближнього.

Боже, наш Отче, вислухай наші молитви, які линуть до Тебе, бо тільки Ти один є істинно добрим і милосердним. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого люду, † і вчини, щоб він у небесному таїнстві отримав благодаті, * в які  ві рує усі м серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Цим виявилась до нас любов Божа, * що Бог свого Єдинородного Сина послав у світ, * щоб ми жили через Нього.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти через участь у Твоєму таїнстві доторкаєшся до нас, † дією його сили в наших серцях вчини так, * щоб, отримуючи Твій дар, ми одночасно ставали готовими його прийняти. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:35 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 21 лютого, четвер (зел) Четвер VІ звичайного тижня
Бог вибрав вбогих цього світу своїми усиновленими дітьми, свою таємницю довірив слабким і простим. Петро інтуїтивно розпізнає в Ісусі Месію, хоч не розуміє ще того, що не у величності та царюванні має об’явитися місія Ісуса, але в смиренній службі та віддачі свого життя за нас, людей. Мислення про Бога тільки по-людськи може нас від Нього віддалити. Замикаючи Його в межі нашої уяви, ми чинимо з Нього божка  та розминаємося з істинним Богом.
Або довільний спомин св. ПЕТРА  ДАМІАНІ, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Петро народився у Равенні в 1007 році. Став учнем св. Ромуальда і ченцем, а потім пріором у Фонте Авеллана. Відновив в Італії чернече життя. Після призначення його кардиналом єпископом Остії він був ревним співпрацівником пап у справі реформування Церкви. Як папський легат подорожував по Італії, Франції та Німеччині. У реформі Церкви відіграли велике значення його письмові праці. Помер 22 лютого 1072 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 112)


Літургійний зошит 17:31 Субота 0 196 Літургія на кожен день, 17 лютого, неділя (зел) VI Неділя звичайного періоду
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся На- гірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, окресленні в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.