Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Підсумки ХХІІІ Зустрічі Ради кардиналів
09:54 Четвер 0 348
1-03-2018, 09:54

Підсумки ХХІІІ Зустрічі Ради кардиналів

У середу, 28 лютого 2018 року, директор ватиканського прес-центру Ґреґ Берк провів брифінг для акредитованих журналістів, де розповів про перебіг і підсумки ХХІІІ Зустрічі Ради кардиналів – дев’ятиособового дорадчого органу, який допомагає Папі в управлінні Церквою та підготовці реформи Римської Курії. Зустріч тривала з 26 до 28 лютого.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

На зустріч прибули всі кардинали-радники, крім о. Джорджа Пелла. Папа Франциск брав участь у всіх засіданнях, за винятком того, яке відбувалося в середу вранці, водночас із загальною аудієнцією. Під час зустрічі розглядали різні теми: богословський статус Конференцій єпископів, добір персоналу, раціоналізацію видатків Святого Престолу, захист неповнолітніх тощо. Крім того, кардинали поглибили вивчення діяльності Дикастерій служіння цілісному людському розвитку для Східних Церков і євангелізації народів.

Роздуми про богословський статус Конференцій єпископів відбувалися у світлі думки, висловленої Понтифіком у 32 пункті апостольського повчання «Evangelii Gaudium» стосовно того, що «надмірна централізація, замість допомагати, ускладнює життя Церкви та її місіонерський динамізм». Отже, потрібно переосмислити апостольський лист motu proprio Йоана Павла ІІ «Apostolos suos» щодо богословської та юридичної природи Конференцій єпископів у дусі здорової децентралізації, до якої заохочує Папа Франциск.

Кардинали заслухали архієпископа Яна Ромео Павловського щодо розвитку нещодавно утвореного Третього відділу Державного Секретаріату, а кардинал Райнгард Маркс представив тему людських ресурсів у контексті роботи Ради з економічних питань, яка приготувала пропозиції щодо ефективного управління персоналом. Кардинал Маркс також доповів про позитивний прогрес у сфері представлення звітів, скорочення видатків і зменшення бюджетного дефіциту Святого Престолу. Рада кардиналів також розглянула різні варіанти того, як Конгрегації вкаіровчення скоротити тривалість процесів, які стосуються злочинів проти неповнолітніх.

Наступна зустріч запланована на 23-25 квітня цього року.

За темою:
Підсумки XXII зустрічі Ради кардиналів
Підсумки ХХІ зустрічі Ради кардиналів
Ґреґ Берк представив підсумки ХХ зустрічі Ради Кардиналів

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.