Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Першим християнським вівтарем був Христовий хрест
17:36 Середа 0 310
28-02-2018, 17:36

Папа: Першим християнським вівтарем був Христовий хрест

«Господь просить від нас трохи, але дає нам багато», – на цьому наголосив Папа Франциск під час загальної аудієнції в середу, 28 лютого 2018 р., розмірковуючи про наступну після Літургії Слова частину Меси  Євхаристійну Літургія.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Зустріч із прочанами відбувалася у два етапи. Оскільки цей ранок в Римі був морозний, то її перенесли з площі святого Петра до зали Павла VI. Ті, хто не помістилися, зібралися в базиліці святого Петра, де слідкували за зустріччю на великих екранах, а пізніше Понтифік прийшов, щоби привітатися та наділити благословенням і їх.

Катехизу Папа розпочав цитатою з конституції Другого Ватиканського Собору про літургію і відзначив, що, Євхаристією Церква «робить постійно присутньою жертву нового союзу, запечатану Ісусом на вівтарі хреста». Саме хрест був «першим християнським вівтарем». Священик, який під час Меси представляє Христа, чинить так, як Господь заповідав під час Тайної Вечері.

«Дослухаючись Ісусового наказу, Церква сформувала Євхаристійну Літургію згідно з моментами, які відповідають словам і жестам Ісуса в надвечір’я Його страстей. Таким чином під час приготування дарів на вівтар приносять хліб і вино, тобто продукти, які Ісус узяв у Свої руки. Під час Євхаристійної молитви складаємо Богові подяку за діло відкуплення, і принесені дари стають Тілом і Кров’ю Ісуса Христа. Далі ламаємо хліб і відбувається Причастя, через яке ми переживаємо досвід апостолів, що отримали євхаристійні дари з рук Самого Христа», – пояснив Понтифік.

Першому жестові Ісуса, Який «взяв хліб і келих із вином» відповідає приготування дарів. Як зауважив Папа, треба, аби під час Меси саме вірні приносили хліб і вино священикові до вівтаря. Адже, хоч сьогодні вже не приносять, як колись, свої домашні хліб і вино, призначені для літургії, та «обряд принесення дарів зберігає свою цінність і духовне значення»: через знак хліба й вина, «вірний люд вкладає свою пожертву в руки священика, який кладе їх на вівтар». Через «плоди землі та людської праці» у дар приносять старання вірян.

«Звісно, наша пожертва дріб'язкова, та Христос потребує цього дріб'язку. Господь просить у нас мало, а дає багато. Він просить у щоденному житті доброї волі, відкритого серця, бажання бути кращими, аби прийняти Його, Який жертвує нам Себе Самого у Пресвятій Євхаристії. Він просить цих символічних дарів, які стануть Його тілом і кров’ю», – сказав Папа Франциск і додав:
«Образ цього жертовного молитовного руху –  кадило, пал якого вивільняє запашний дим, що підноситься вгору: святкове окадження дарів, хреста, вівтаря, священика та вірян видимо показує жертовні узи, які поєднують цю дійсність із Христовою жертвою».

Усе це виражається й у молитві над дарами, у якій священик «просить Бога прийняти ці дари, які Церква Йому приносить, закликаючи до чудесного обміну нашої нужди на Його багатство». «Нехай же духовність жертвування собою, якої нас навчає ця частина Меси, зможе просвітити наші дні, стосунки з іншими, наші страждання – усе, що ми робимо, допомагаючи будувати земний світ у світлі Євангелія», – побажав Папа.

За темою:

Папа: Господь запрошує нас прийти, адже прощення існує
Папа: Просімо благодаті сорому й не засуджуймо інших
В усіх життєвих обставинах слухаймо Ісуса. Папа відвідав римську парафію

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.