Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Албанії розпочинається зустріч відповідальних за душпастирство покликань у Європі
10:54 Середа 0 838
28-02-2018, 10:54

В Албанії розпочинається зустріч відповідальних за душпастирство покликань у Європі

Церква вірить, що Господь і сьогодні кличе багатьох людей присвяти життя Йому, служінню ближнім і Церкві. Кожна епоха приносить нові виклики, що вимагають уважного аналізу і здатності пристосовуватися до нових обставин, аби пробужувати покликання й супроводжувати молодь, яка стала на шлях служіння.
Як повідомляє Радіо Ватикану, понад двадцять років тому цей виклик надихнув учасників Конгресу, присвяченого покликанню до священства та богопосвяченого життя в Європі, що проходив у Римі в травні 1997 року, до написання документу «In verbo tuo... (За Твоїм словом…) Нові покликання для нової Європи». Документ був виданий Папською організацією церковних покликань за спільною редакцією Конгрегації католицького виховання, Конгрегації Східних Церков і Конгрегації інститутів богопосвяченого життя й Товариств апостольського життя.

Сьогодні цей документ, що став вагомою допомогою для місцевих Церков, потребує переосмислення. І cаме воно є основним завданням учасників зустрічі, яка відбудеться в Тірані, столиці Албанії, триватиме з 28 лютого до 3 березня 2018 р., і збере єпископів та інших відповідальних за душпастирство покликань у європейських єпископатах.

Організована Радою європейських Конференцій єпископів зустріч вписується в контекст приготування до Синоду єпископів на тему «Молодь, віра й розпізнавання покликання», який відбудеться у Ватикані в жовтні цього року. Зібравшись в албанській столиці, представники Конференцій єпископів обговорюватимуть результати оновлення душпастирства покликань протягом останніх двадцяти років із часу публікації документу «In verbo tuo». Окрім критичного аналізу документу, визначення його сильних сторін і аспектів, які потребують переосмислення, учасники заходу обговорюватимуть особливі виміри розпізнавання покликання: зокрема, покликання до священства й до богопосвяченого життя.

Окрім пленарних засідань, програма зустрічі передбачає також роботу у групах для сприяння обміну досвідом. Значну увагу надаватимуть презентації здійснених єпископатами проектів, що спрямовані на підтримку розпізнавання покликання та супроводу молоді на вибраному нею шляху.

Програмою зустрічі передбачене також паломництво до відомого албанського санктуарію Матері Божої Доброї Ради в місті Шкодер, де учасники відвідають колишній францисканський монастир, який у період тоталітарного режиму був перетворений на в’язницю. Життя 38 албанських мучеників, убитих за віру, це образ покликання, прожитого в повноті, і свідченням духовного багатства країни, яку тоталітарний режим намагався перетворити на атеїстичну.

За темою:

Папа Франциск про вимоги й характеристики душпастирства покликань
Папа: Покликання вкорінене на землі, але звернене до неба
Почути, розпізнати Господнє покликання та жити ним. Послання Папи на День молитви за покликання
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.