Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Молитва за загиблих у Гуті Пеняцькій на Львівщині. 74-та річниця трагедії
13:37 Середа 0 365
28-02-2018, 13:37

Молитва за загиблих у Гуті Пеняцькій на Львівщині. 74-та річниця трагедії

У неділю, 25 лютого 2018 року, на Львівщині близько 200-300 представників польської громади в Україні та громадяни Польщі вшанували жертв Другої світової війни. 28 лютого 1944 року німецький каральний підрозділ, у складі якого перебували також найманці-українці, убив мирних мешканців поляків села Гута-Пеняцька, звинувачених німцями в допомозі радянським партизанам, і спалив їхнє село (кількість жертв становила, за різними підрахунками, від кількох сотень до тисячі).
Про це повідомляє Костели і каплиці України.

Екуменічну урочистість, у якій взяли участь духовні особи Римсько-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церквви та Української Православної Церкви Київського патріархату, очолив єпископ-помічник Леон Малий.

Серед присутніх на панахиді були високопосадовці Польщі, але їхній візит не був офіційним. Державний секретар канцелярії Президента Польщі Адам Квятковський зачитав лист Президента Польщі Анджея Дуди з нагоди 74-ї річниці трагедії в Гуті-Пеняцькій, де останній поклав провину за цю трагедію саме на українців. Українська ж сторона, не заперечуючи участь у злочині етнічних українців, вважає винною німецьку окупаційну владу. Унаслідок загострення польсько-українського протистояння щодо історичної оцінки цих подій і щоби не допустити провокацій, поминальні заходи відбулися за посиленої охорони українських силовиків.

За темою:

Слово Архієпископа Мечислава Мокшицького в 74-ту річницю «Кривавої Неділі» на Волині
Молитва за померлих у Луцьку
На Янівському цвинтарі у спомин усіх померлих вірних

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:22 Вівторок 0 126 Освячення каплиці в селищі Горіхове на Житомирщині 18 березня у селищі Горіхове Коростишівського району Житомирської області відбулась неабияка подія: була освячена римсько-католицька каплиця для звершення Літургії та інших обрядів для місцевих селян та мешканців сусідніх сіл і містечок.