Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Римсько-католицьке теологічне товариство відзначило 94-ту річницю
17:27 Вівторок 0 341
27-02-2018, 17:27

Римсько-католицьке теологічне товариство відзначило 94-ту річницю

24 лютого 2018 року в стінах Теологічного інституту святого Йосипа Більчевського відбулося святкове засідання Римсько-католицького теологічного товариства святого Йоана Кентійського.
Про це повідомляє Католицький оглядач.

У вступному слові президент Товариства отець доктор габілітований Казимир Мікуцький нагадав, що мета цієї групи – популяризація теології, насамперед, у власному богословському осередку.

З нагоди 94-ї річниці заснування Товариства на засідання запросили отця доктора Сергія Різника – помічника римсько-католицької парафії в Жовкві. Він представив членам Товариства й запрошеним гостям, серед яких був владика Мар'ян Бучек, доповідь про «Катехитичні істини в навчанні святого архієпископа Йосипа Більчевського (1860–1923)». Нещодавно отець Сергій захистив докторську дисертацію в люблінському Католицькому університеті святого Йоана Павла ІІ.

Отець-доктор нагадав, що одним із аспектів душпастирського служіння святого Йосипа Більчевського була саме катехизація, піклування про те, щоб катехизмові правди могли пізнати усі вірні його величезної архідієцезії. Одним із способів утілення цього проекту були канонічні візитації, під час яких Більчевський зокрема перевіряв, чи добре вірні знають катехизм. Завдяки його зусиллям у Львівській архідієцезії почав виходити катехитичний часопис. Учення святого Йосипа Більчевського стосувалося догматичних істин: про Бога, єдиного у Трійці, Пресвяту Богородицю, останні речі, Церкву, благодать і таїнства; про моральні та практичні вказівки щодо релігійного життя.

Під час засідання відбулася також дискусія, яку очолив президент Товариства оетць Казимир Мікуцький. На завершення зустрічі єпископ Мар'ян Бучек уділив усім зібраним благословення на час Великого Посту й на подальшу наукову діяльність.

Теологічне товариство заснували у Львові 23 лютого 1924 року викладачі Богословського факультету Львівського університету імені Яна Казимира, які згодом були змушені виїхати на терени Польщі, перенісши туди й Товариство. В Україні його діяльність відновлено 8 лютого 2014 року, в 90-ту річницю від заснування. Відтак в Україні Теологічне товариство діє вже четвертий рік. Його члени – католицькі теологи, від тих, хто має ступінь магістра в галузі богослов'я. До Товариства належать також професори польських теологічних університетів і випускники місцевого Теологічного інституту святого Йосипа Більчевського. Сьогодні Товариство має 36 членів.

Секретар Товариства доктор Любов Дердзяк

За темою:
23 жовтня - обов'язковий спомин св. Йосипа Більчевського
Міхал Палюх ОР: «Питання про Бога – найзахопливіше запитання, з яким зустрічається людина»
Інавгурація Академічного Року 2017/2018 у Теологічному Інституті св. Йосифа Більчевського

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України / Молитви 11:48 Середа 0 74 Паломництво ікони Матері Божої Коденської – Матері Єдності Санктуарій Матері Божої Коденської, Цариці Підляшшя і Матері Єдності, розташований на сході Польщі, у Кодені над Бугом. Тут з 1927 року працюють Місіонери Облати Марії Непорочної. 2019 рік оголошено роком Божої Матері Коденської, і з цієї нагоди копія чудотворного образу побуває у всіх спільнотах і парафіях, де працюють Місіонери Облати. В Україні вона перебуватиме протягом 9 місяців (у кожній спільноті приблизно місяць).