Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Інгрес єпископа Віталія Кривицького в Житомирі
20:54 Субота 0 254
1-07-2017, 20:54

Інгрес єпископа Віталія Кривицького в Житомирі

Після спекотного сонця Одеси Житомир зустрів свого пастиря прохолодою і таким бажаним дощиком.
Як спечена земля чекала дощу, так Житомир чекав приїзду новопризначеного єпископа. Люди заздалегідь займали місця в кафедральному храмі святої Софії, з'їжджалися священики, сестри-черниці.
Об 11 годині розпочалась урочиста Свята Меса, яка стала впровадженням нового єпископа на єпископську кафедру в Житомирі. Після урочистої консекрації та інгресу у Києві 24 червня, інтронізація відбулась і в кафедральному храмі святої Софії Київсько-Житомирської дієцезії.
На початку отець Віталій Безшкурий зачитав текст призначення від Папи Франциска, де були зокрема такі слова: «Нашою Апостольською владою призначаємо тебе єпископом кафедри Київсько-Житомирської Церкви, уділяючи належні права й накладаючи відповідні обов'язки, що випливають із цього уряду. [...] Отож, приймаючи це важке завдання, безустанно випрошуючи собі Божу допомогу, пам’ятай, що ти пастир, який має віддати Господу звіт про довірених тобі овець. Особливо ж навчай, що вічне спасіння осягається через віру в Ісуса Христа, Який приносить Своє милосердя та мир тим людям, що наближаються до Нього».
Після прочитання Папської були єпископ Віталій виголосив проповідь.

Покликаючись на читання цього дня, він нагадав, що в житті ми часто дивуємося. Ісус, який загубився в Єрусалимському храмі, також здивував Своїх батьків, проголосивши їм першу проповідь. Господь дивує нас, коли Його плани кардинально відрізняються від планів наших. Як Марія, будьмо відкриті до несподіваних Божих планів. Роздумуймо, як Вона, над усіма словами Господа.
На завершення проповіді єпископ звернувся до священиків, ченців і черниць своєї дієцезії з проханням про молитву та співпрацю, а до вірного люду – про підтримку та життя серцем.
Служачи в Коростишеві, єпископ Віталій уже зустрівся зі щирою вірою та ревністю католиків Житомирщини, які зберегли віру та передають її нащадкам. Він назвав Житомирську землю серцем дієцезії.
На завершення Святої Меси, як завжди в Житомирі, було багато теплих слів, привітань і побажань. Нового єпископа привітали представники різних конфесій, влади, різні парафіяльні групи. Слова вдячності були скеровані також до єпископа Яна, який був першим єпископом в Житомирі з часів Незалежної України.
І традиційно – фото на сходах.

Джерело - Київсько-Житомирська дієцезія

По темі:
У Києві відбулися хіротонія й інгрес нового єпископа-ординарія
Герб єпископа Віталія Кривицького, ординарія Київсько-Житомирської дієцезії
Біографічна довідка про нового ординарія Київсько-Житомирської дієцезії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий