Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Очікування Господнього приходу має бути радісне
09:11 Понеділок 0 122
11-12-2017, 09:11

Папа: Очікування Господнього приходу має бути радісне

«Коли чекаємо вдома на відвідини дорогої особи, ми все дбайливо та з почуттям радості готуємо для цього. Так само хочемо підготуватися до приходу Господа», – сказав Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 10 грудня 2017 р., коментуючи літургійні читання другої неділі Адвенту.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Попередньої неділі, – сказав він, – ми розпочали Адвент із запрошення бути пильними, сьогодні ж, у другу неділю цього періоду приготування до Різдва, літургія вказує нам на його властивий зміст: це час, аби розпізнати ями, які треба засипати в нашому житті, та пагорби гордості, які маємо зрівняти, щоб підготувати місце для Ісуса, Який надходить».

Святий Отець зазначив, що пророк Ісая, провіщаючи народові про завершення вигнання у Вавилоні та повернення до Єрусалиму, каже: «Голос чути: – Стеліть Господові дорогу у пустині... Нехай кожна долина заповниться...». За його словами, ці долини вказують на «всі порожнечі нашої поведінки перед Богом, на всі наші гріхи та занедбання».

«Такою пусткою в нашому житті може бути той факт, що ми не молимося або мало молимося. Отож, Адвент – це сприятливий час для того, щоб інтенсивніше молитися, щоб призначити для духовного життя належний йому важливий простір, – сказав Папа. – Іншою пусткою може бути брак любові до ближніх, особливо, до тих, які найбільше потребують не лише матеріальної, але й духовної допомоги. Ми покликані бути уважнішими до потреб інших, найближчих до нас».

Далі пророк каже: «Кожна гора й пагорб нехай знизиться!». За словами Святого Отця, гори й пагорби – це гордість, пиха, свавілля. Бо Господь не може увійти туди, де панують ці вади. Це вказує також на те, що, готуючись до Господнього приходу, ми повинні «прийняти напучення лагідності та покори», адже Ісус «лагідний і сумирний серцем». Пророк також закликає «усунути всі перешкоди», які заважають єдності з Господом: «Нехай провалля стануть рівниною, а прикрі кручі – низиною! Тоді слава Господня з'явиться, і всі творіння узрять її разом, бо так прорекли уста Господні».

«Всі ці дії, – уточнив Наступник святого Петра, – треба чинити з радістю, адже їхнім призначенням є приготування до приходу Ісуса. Коли чекаємо вдома на відвідини дорогої особи, ми все для цього готуємо дбайливо та з почуттям радості. Так само хочемо приготуватися до приходу Господа: дбайливо очікуймо Його щодня, аби Він, коли прийде, наповнив нас Своєю благодаттю».

«Спаситель, Якого чекаємо, спроможний перемінити наше життя Своєю благодаттю та силою Святого Духа, силою любові. Святий Дух дійсно вливає у наші серця Божу любов, невичерпне джерело очищення, нового життя та свободи. Пречиста Діва Марія в повноті пережила цю дійсність, піддавшись "хрещенню" Святого Духа, Який огорнув Її Своєю могутністю, – підсумував Святий Отець. – Нехай же Вона, що приготувала Христовий прихід цілістю Свого життя, допоможе нам наслідувати Її приклад та спрямовує наші кроки назустріч Господові, Який надходить».

За темою:

Папа: Корупція – це зло, яке ранить людську гідність
Папа Франциск – про багату спадщину латинської традиції
Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 57 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки