Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Чуйність в очікуванні Господа означає уважність до потреб ближнього
12:00 Понеділок 0 242
4-12-2017, 12:00

Папа: Чуйність в очікуванні Господа означає уважність до потреб ближнього

«Людина, яка чуває, – це та, яка серед гамору світу не піддається неуважності чи поверховості, а живе свідомо й повноцінно, звернувши свою турботу, насамперед, до інших», – сказав Папа Франциск, коментуючи перед молитвою «Ангел Господній» у першу неділю Адвенту, 3 грудня 2017 р., Христовий заклик чувати й бути уважними, очікуючи Його приходу.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Сьогодні, – сказав Святий Отець, – розпочинаємо адвентову мандрівку, яка завершиться Різдвом. Адвент – це час, даний для того, щоби прийняти Господа, Який виходить нам назустріч, щоби перевірити, наскільки ми прагнемо Бога, щоб звернути наш погляд уперед та підготувати нас до приходу Христа. Він повернеться до нас у святі Різдва, коди спогадуватимемо Його історичний прихід у смиренні людського стану; Він приходить до нас щоразу, коли ми готові прийняти Його, та знову прийде наприкінці віків, щоб "судити живих і мертвих". Тож потрібно постійно чувати й очікувати Господа з надією зустріти Його».

Як зауважив Папа, Ісус в Євангелії заохочує нас чувати, щоб бути готовими зустріти Його в час Його повернення. Він пояснив, що людина, яка чуває, не піддається гаморові світу та зважає на інших людей. «З такою настановою ми звертаємо увагу на сльози й потреби ближнього і можемо розгледіти його людські й духовні вміння та риси, – сказав Понтифік. – Уважна людина також звертає свій погляд на світ, намагаючись протистояти байдужості й жорстокості, які є в ньому, і втішаючись скарбами прекрасного, які також у ньому є. Мова йде про те, щоб мати погляд зрозуміння, щоб розпізнавати як потреби й бідність окремих людей і суспільства, так і багатство, приховане в малих щоденних речах, саме там, де їх поставив Господь».

За словами Святого Отця, «чуйна особа» – це й та, яка прийняла запрошення чувати, тобто «не піддається сну знеохочення, відчаю, розчарування», відкидаючи «спокуси різних форм суєтності, якими багатий світ» і які часто відбирають особистий і родинний час і спокій. Це також означає залишатися вірними Господньому покликанню, адже Він «вказує нам добрий шлях, дорогу віри й любові», коли ми «шукаємо своє щастя деінде».

«Бути уважними та чуйними – передумова для того, щоб не "блукати далеко від Господніх стежок", загубленими у гріхах і невірності; бути уважними та чуйними – передумова для того, щоб дозволити Богові втрутитися в наше життя, щоб завдяки Його присутності, сповненій доброти й ніжності, повернути йому сенс і цінність», – підсумував Святий Отець. На завершення він побажав: «Нехай же Пресвята Марія, приклад очікування Бога й ікона чуйності, провадить нас до зустрічі зі Своїм Сином Ісусом, оживляючи нашу любов до Нього».

Після молитви «Ангел Господній» Папа нагадав, що напередодні повернувся з Апостольської подорожі до М’янми і Бангладеш, і подякував усім, хто супроводжував його своїми молитвами. Святий Отець також запевнив у своїх молитвах «за народ Гондурасу, щоб він зумів мирно подолати період труднощів».

По темі:
Папа Франциск про вимоги й характеристики душпастирства покликань
Папа – про Апостольську подорож і ситуацію у світі
Середньовічні манускрипти: 21 історія на Адвент

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий