Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до католиків Бразилії: прощення це засіб подолати насильство та побудувати мир
14:28 Понеділок 0 1 225
19-02-2018, 14:28

Папа до католиків Бразилії: прощення це засіб подолати насильство та побудувати мир

«Насильство подолаємо тоді, коли станемо посланцями й будівничими миру», – написав Папа Франциск у своєму посланні до бразильських католиків з нагоди щорічної великопосної Кампанії Братерства, яку проводить місцева Церква.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

З 1964 року в Бразилії щороку водночас із Чотиридесятницею розпочинається харитативна Кампанія Братерства. Кожного року розглядають якусь актуальну тему, надихаючи всі католицькі громади на конкретну діяльність. Єпископська Конференція Бразилії запропонувала для Кампанії 2018 року тему «Братерство та подолання насильства». Девізом ініціативи стали слова з Євангелія від Матея «Ви всі – брати» (Мт 23, 8).

У своєму посланні Папа Франциск нагадує, що Ісус прийшов, щоби «дати нам життя вповні», і мірою Його присутності серед нас «життя перетворюється на простір братерства, справедливості, миру й гідності для всіх». «Цей покаяльний час, коли ми покликані практикувати піст, молитву й милостиню, допомагає нам зрозуміти, що ми є братами й сестрами. Тож дозвольмо Божій любові стати видимою між нами, у наших сім’ях, спільнотах та в суспільстві», – закликав він.

Понтифік звенув увагу на те, що «прощення кривди» не лише «найкрасномовніше виражає милосердну любов», але також є для християн «імперативом», від якого неможливо звільнитися. І хоч іноді вибачити дуже нелегко, прощення це «засіб, вкладений у наші слабкі руки, аби здобути спокій серця та мир».

«Відкласти вбік образу, злість і помсту – необхідна передумова для того, щоби жити як брати й сестри та подолати насильство», – пише Папа Франциск. «Насильство подолаємо тоді, коли станемо посланцями й будівничими миру. Миру як плоду цілісного розвитку всіх, миру, який зароджується також завдяки новим стосункам із сотворінням».

Понтифік підкреслив, що мир будують терпляче та милосердно «у лоні родини, у динамізмі спільноти, у стосунках на роботі, через взаємини з природою». Простір, де можемо «дихати братерством», за його словами, твориться завдяки «малим жестам пошани, слухання, діалогу, мовчання, любові, гостинності й інтеграції».

«У Христі – ми одна родина, народжена із крові, пролитої на хресті, що є нашим спасінням. Нехай же церковні спільноти Бразилії сповіщають навернення та день спасіння задля життя без насильства», – побажав Папа.

Мета цьогорічної Кампанії – закликати громади до внутрішньої переміни та до навернення як відповіді насильству, що дедалі поширюється. Згідно з останніми даними, 13% вбивств, скоєних у світі, трапляються у Бразилії, попри те, що бразилійці становлять лише 3% світового населення. 2014 року країна зайняла перше місце у світі за кількістю вбивств, зафіксувавши загалом 59 627 смертей від насильства.

«Забування заповіді любові та морального закону викликає і підтримує насильство. Але це лихо можна подолати, повертаючись до основ, до примирення та милосердя. Ми покликані зупинити насильство, тому що ми Божі сини й доньки», – представляючи ініціативу, наголошує генеральний секретар Єпископської Конференції Бразилії єпископ Леонардо Ульріх Штайнер.

За словами отця Луїса Фернандо-да-Сільва, виконавчого секретаря Кампанії, «подолання насильства, що є передумовою культури миру, вимагає зусиль і участі громадянського суспільства, Церкви й інституцій з метою розробки політики суспільного визволення, що гарантуватиме права людей».

Протягом Кампанії Братерства проводять масштабний збір коштів (не тільки серед католицького населення), щоби змогти підтримати конкретні заходи, які проводить Церква.

За темою:
Папа до молоді Бразилії: будуйте нове, справедливіше суспільство, вільне від корупції
Папа Франциск: Пошана до створіння є обов’язком з огляду на майбутні покоління
Відеопослання Святого Отця з нагоди 300-річчя віднайдення статуї Пресвятої Богородиці в Апаресіді (Бразилія)
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.