Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бунтівна дієцезія в Нігерії на шляху до примирення
11:56 Вівторок 0 307
20-02-2018, 11:56

Бунтівна дієцезія в Нігерії на шляху до примирення

У понеділок, 19 лютого 2018 р., у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск прийняв прохання єпископа Петера Ебере Окпалеке і звільнив його з посади ординарія Ахіари, дякуючи йому за любов до Церкви, і призначив тимчасового Апостольського Адміністратора. Нагадаємо, що йдеться про Нігерійську дієцезію, яка наприкінці 2012 року, після смерті свого першого єпископа, підняла бунт проти нового, призначеного Папою Бенедиктом XVI, і завадила тому обійняти уряд.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

На початку літа минулого року Папа Франциск прийняв у Ватикані делегацію з Нігерійської дієцезії. До неї входили тодішній Апостольський Адміністратор Ахіарської дієцезії кардинал Джон Онайєкан, архієпископ Абуджі, архієпископ Ентоні Обінна, що очолює митрополію Оверрі, якій підпорядковується згадана дієцезія, Президент Нігерійської Єпископської Конференції архієпископ Іґнатіус Кайґама, ординарій Ахіари єпископ Петер Окпалеке, а також представники духовенства, чернецтва і громади, які прибули, щоб обговорити шляхи виходу з кризи.

«Церква – мати, і хто її ображає, чинить смертний гріх. І це серйозна провина, – наголосив при цій нагоді Папа Франциск. – Тому я вирішив не скасовувати дієцезію. Однак, прагну залишити певні вказівки, які потрібно передати всім. Насамперед, треба сказати, що Папа глибоко засмучений, тому прошу, аби кожен священик чи духовна особа, приписана до Ахіарської дієцезії, навіть якщо мешкає чи служить деінде, у т.ч. закордоном, написала на моє ім’я лист, де просить прощення».

Папа розпорядився, щоби кожен написав такого листа власноруч, виразно засвідчуючи повну слухняність Понтифікові та готовність прийняти єпископа, якого він посилає, і призначеного єпископа. Цей лист треба було надіслати протягом тридцяти днів після 9 червня, а хто цього не зробить, силою самого факту мав бути покараний: забороною служіння і втратою займаних урядів.

У повідомленні Конгрегації Євангелізації народів вказано, що протягом червня-липня Папа отримав близько 200 листів від священиків Ахіарської дієцезії, які засвідчили послух і вірність. Однак деякі звернули увагу на свої психологічні труднощі в тому, аби співпрацювати з ординарієм після кількох років конфлікту. Взявши до уваги розкаяння, Понтифік вирішив не вдаватися до канонічних санкцій. Він вдячний усім священикам, богопосвяченим особам і мирянам, які підтримували єпископа Петера Окпалеке своїми молитвами й дякує нігерійським єпископам за підтримку свого співбрата.

В комюніке також підкреслено, що нині Папа не має наміру призначати нового єпископа для дієцезії, але й надалі спостерігатиме за розвитком ситуації. Із цією метою він призначає нового Апостольського Адміністратора sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis в особі єпископа Лусіюса Угорджі, якому надає всі необхідні повноваження.

За темою:
Четверо британських місіонерів викрадені в Нігерії
Звільнено викраденого в Нігерії священика
Співчуття Папи Франциска у зв’язку із збройним нападу на католицький храм в Нігерії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 13:31 Вівторок 0 333 Архієпископ Мечислав Мокшицький побував із душпастирським візитом на Сардинії З 20 до 21 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів України митрополит Львівський Мечислав Мокшицький побував із душпастирським візитом на Сардинії (Італія) в архідієцезії Орістано.