Перша передумова діалогу – взаємна пошана. На цьому наголосив Папа Франциск, зустрічаючись у середу, 6 грудня 2017 року, з делегацією палестинської Комісії міжрелігійного діалогу, яка цими днями перебуває у Ватикані на запрошення Папської Ради міжрелігійного діалогу для обговорення шляхів співпраці між двома інституціями.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.«Якщо для Католицької Церкви зводити мости діалогу зі спільнотами, особами та організаціями є причиною радості, то, без сумніву, особливу радість викликає можливість робити це з представниками релігійного й інтелектуального світу Палестини, – сказав Понтифік. – Свята Земля для нас, християн, – це виняткова земля діалогу між Богом і людством».
Вершиною цього діалогу, як зауважив Папа Франциск, стала розмова архангела Гавриїла з Пречистою Дівою в Назареті, про яку також згадано в Корані. А далі він тривав між Ісусом і Його народом, який репрезентував усе людство.
«Діалог встановлюється на всіх рівнях: зі собою самими, через призадуму й молитву, у родині, у громаді, між різними релігійними спільнотами, а також з громадянським суспільством. Його перша умова – взаємна пошана й намір зміцнювати цю пошану, щоб визнати за всіма людьми, хоч би де вони були, їхні права», – зауважив Святий Отець.
«З діалогу випливає краще взаємопізнання, більша пошана, співпраця задля досягнення спільного добра та злагоджена праця на користь нужденних, яка дасть їм необхідну підтримку», – додав Папа. Він побажав, щоб ці консультації «довели до створення простору щирого діалогу на користь усіх представників палестинського суспільства».
По темі:
8 найдавніших християнських храмів на світі
У грудні Папа молитиметься за людей похилого віку
Папа: Смиренно зносячи приниження, уподібнюємося Ісусові