Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Паролін: З Президентом РФ говоритиму про невідкладність будування миру
12:57 Четвер 0 850
10-08-2017, 12:57

Кардинал Паролін: З Президентом РФ говоритиму про невідкладність будування миру

«Мир становить ясний та невідкладний пріоритет як для Папи Франциска, так і для мене особисто, в цьому історичному періоді, коли ми є свідками зростання напруженості та конфліктів у різних частинах світу», – ствердив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, в інтерв’ю для італійського часопису «Corriere della Sera», присвяченому запланованому на 20-24 серпня 2017 його візитові до Росії.
Відповідаючи на запитання журналіста, кардинал розповів, що проект такого візиту вивчався вже протягом довшого часу, і якщо не станеться нічого непередбачуваного, то заплановані зустрічі з Президентом Російської Федерації та Московським Патріархом. Щодо мотиву такої подорожі, він пояснив, що Святий Престол підтримує «особливе зацікавлення до розлогої східної частини Європи, яка, крім того, що втішається багатими культурними й релігійними традиціями, повинна відіграти роль у пошуках більшої стабільності та континенті та більшої єдності».
За словами Державного Секретаря Святого Престолу, «після періоду ідеологічного протистояння та нових перспектив, відкритих після завершення холодної війни, важливою є підтримка взаємних пошани, діалогу та співпраці, маючи перед собою справу поширення миру». Саме в такому ключі, після відвідин інших країн цього регіону, як от Білорусі, Кавказьких і Балтійських держав та України, черговим етапом стала Росія, даючи нагоду «доповнити картину» та висловити «духовну близькість Папи до місцевої католицької громади», як також «зустрітися з найвищими російськими посадовцями для обговорення двосторонніх та міжнародних тем, не забуваючи також і про контакти на екуменічному рівні».
Відповідаючи на запитання про те, які теми будуть заторкувані під час розмови з Президентом Путіним, кардинал Паролін зазначив, що «Церква не перестає закликати всіх політичних відповідальних планети не протиставляти національні чи часткові інтереси спільному благу, шанувати міжнародне право, тобто, не право на силу, але силу права, й до згоди і співпраці між народами. Методом цього завжди є діалог», – наголошує співробітник Наступника святого Петра, пригадуючи словам святого Августина до одного з можновладців того часу, що найвищої похвали заслуговує той, хто є здатним «вбити війну словом», замість того, щоб «вбивати мечем людей».
У цьому контексті журналіст виразно вказав на ситуацію на Близькому Сході, в Сирії та Україні, на що Державний Секретар підкреслив, що всі «конфлікти у світі є предметом постійної уваги й стурбованості з боку Святого Престолу». Це підтверджується «численними виступами Святого Отця та ініціативами, які Святий Престол намагався здійснити». І саме тому «необхідність і невідкладність шукання миру та способів його досягнення будуть серед головних тем» під час розмови з Президентом РФ.
Інтерв’ю не оминуло увагою також зростаючого напруження між Росією та США, щодо чого кардинал Паролін висловив сподівання на те, що «обидві сторони зуміють діяти з належною відповідальністю задля уникнення зростання напруженості, будучи також готовими визнати ймовірні помилки, що призвели до такої ситуації». І в цьому, на його думку, важливою є також роль Церков та громадянського суспільства, ставлячи перед собою завдання підтримувати будь-які ініціативи, що дозволяють вчинити більш позитивним загальний клімат.
Відповідаючи на запитання щодо запланованої зустрічі з Патріархом Кирилом, Державний Секретар пояснив, що «їдучи до Москви в якості співробітника Папи Франциска», він передасть Главі РПЦ «його щирі та братерські вітання». «Крім того, – зазначив він, – зустріч стане нагодою для того, аби зупинитися над взаємодією між Церквами, як також між ними та суспільством щодо великих духовних, культурних і політичних тем сьогодення». Адже, за його словами, «важливо шукати позитивні та відкриті можливості для подальшої розбудови міжцерковних стосунків та робити з боку Церков конструктивний вклад у вирішення проблем, які ставлять виклики перед людством».
Врешті, не могло забракнути запитання щодо ймовірності візиту Папи Франциска до Росії. «Серед завдань мого візиту не числиться приготування ймовірної подорожі Святого Отця», – наголосив кардинал П’єтро Паролін, висловивши, однак, сподівання, що зможе «з Божою допомогою, зробити якийсь вклад також і в цьому напрямку».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Святий Престол: від Москви й до Пекіна
Кардинал П'єтро Паролін у Білорусі: Нехай ваші діти складають народ вільних і чесних людей
Промова кардинала Пароліна до Ради Церков Запоріжжя
Новини з Ватикану 10:02 Понеділок 0 139 Бюджет Апостольського Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією Святіший Отець затвердив план видатків і надходжень Апостольської Столиці, що передбачає дефіцит у 50 мільйонів євро. Незважаючи на труднощі, наголошується на тому, що пріоритетом залишається збереження робочих місць.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.