Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » В Україні 25 грудня, римсько-католицьке Різдво, буде вихідним – постанова Ради
11:49 Четвер 0 7 471
16-11-2017, 11:49

В Україні 25 грудня, римсько-католицьке Різдво, буде вихідним – постанова Ради

Верховна Рада схвалила законопроект про оголошення вихідним 25 грудня – Різдво Христове за григоріанським календарем.
За схвалення законопроекту № 5496 проголосували 238 народних депутатів за мінімально необхідних 226.
Документ також скасовує святковий день 2 травня; святковим днем залишається 1 травня – День праці.
В Україні вихідним є 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкує Українська, Російська, Грузинська, Сербська, Польська та Єрусалимська Православна Церква, а також Греко-Католицька Церква). Тоді як Різдво за латинським обрядом, яке 25 грудня відзначають не лише римо-католики, а й протестанти та представники низки помісних православних церков, в Україні було робочим днем.
Ідея «оптимізувати» святкування Різдва в Україні не нова. Також депутати й представники громадськості висловлювали пропозицію відмовитися від святкування релігійних свят за юліанським календарем і перейти на григоріанський.

Джерело – Радіо Свобода

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:40 Вівторок 0 19 300 сиріт з Донбасу пройдуть реабілітацію в Картапатах та на Житомирщині З 1 грудня по 31 березня 2018 року триватиме програма навчання та реабілітації сиріт із Донецької та Луганської областей. Це проект релігійної місії «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в рамках акції «Папа для України» із бюджетом понад 250 тисяч євро. Програма триватиме 180 днів (6  змін), кожен заїзд розрахований на 50 дітей початкових класів віком від 6 до 10 років. Діти матимуть можливість відпочивати і навчатись протягом місяця в Карпатах у селищі Яблуниця Івано-Франківської області та на Житомирщині в селищі Зарічани на базах відпочинку «Карітас-Спес».
Новини з України 22:10 Понеділок 0 123 Музично-літургійний вікенд: підсумки 8–9 грудня в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського тривав музично-літургійний вікенд, який мав стати відбірковим етапом для майбутніх слухачів нової програми – заочних музично-літургійних студій. КМЦ запитав учасників про враження від заходу.