Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск обговорив із єпископами Бангладеш виклики та здобутки місцевої Церкви
12:30 Субота 0 501
2-12-2017, 12:30

Папа Франциск обговорив із єпископами Бангладеш виклики та здобутки місцевої Церкви

Сопричастя, підтримка мирян, супровід молоді й сімей, солідарність із бідними, піклування про мир – думками на ці теми Папа Франциск обмінявся з єпископами Бангладеш. Зустріч з ієрархами відбулася в осідку архієпископа Дакки у п’ятницю, 1 грудня 2017 року.
Як повідомляє Радіо Ватикану, прибувши до куріального комплексу, який складається з кафедрального собору, резиденції, дому для священиків похилого віку й семінарії, Святий Отець поблагословив три пам’ятні таблиці про папські візити до Бангладеш і два нові будинки. У соборі Пресвятої Марії він привітався з вірними й помолився перед Святими Дарами. З храму він перейшов до будинку для похилих віком священиків, де зустрівся з єпископами.

У промові Папа зосередився на «далекоглядній» Душпастирській програмі, розпочатій іще 1985 року, «яка пролила світло на євангельські принципи та пріоритети, що провадили життя й місію церковної спільноти цієї молодої країни». На основі особистого досвіду, пов’язаного зі схожими ініціативами в Південній Америці, він висловив переконаність у ефективності таких програм.

У центрі згаданої програми, як зазначив Святий Отець, було сопричастя, яке й надалі «надихає місіонерську ревність, якою вирізняється Церква у Бангладеш». Папа заохотив єпископів і далі тривати в цьому дусі, що виявляється, зокрема, в пастирських відвідинах громад, ввірених їхній опіці.

«Разом із тим, – сказав він, – прошу вас виявляти ще більшу близькість до вірних мирян. Потрібно розвивати їхню дійсну участь у житті ваших місцевих Церков, не в останню чергу через канонічні структури, які спричиняться до того, що голос мирян буде почутий, а досвід – належно оцінений». У цьому контексті Єпископ Рима відзначив роль «численних ревних катехитів».

Щодо підготовки до Синоду єпископів на тему молоді Понтифік нагадав, що це період призадуми про те, як зробити молодь учасниками «радості, істини та краси нашої віри». «У дусі сопричастя, яке поєднує покоління, допоможіть їм із радістю та ентузіазмом узятися за працю, яку розпочали інші, знаючи, що одного дня вони самі будуть покликані передати її нащадкам».

Папа також відзначив працю Церкви у Бангладеш, спрямовану на підтримку родини та сприяння жінкам у суспільстві, і назвав «пророчим» одне з завдань згаданої душпастирської программ – піклування про бідних. «Нехай же натхненням для ваших діл підтримки нужденних завжди буде пастирська милосердна любов, яка дбайливо розпізнає людські рани та великодушно відповідає кожному особисто», – побажав він.

Ще одним важливим завданням Святий Отець назвав поглиблення міжрелігійного порозуміння. «Невтомно трудіться, аби зводити мости й поширювати діалог – не лише тому, що ці зусилля полегшують спілкування з різними релігійними групами, а й тому, що вони пробуджують духовну енергію, необхідну для розбудови країни в єдності, справедливості й мирі. Коли релігійні провідники одноголосно прилюдно виступають проти насильства, яке прикривається релігійністю, й намагаються замінити культуру конфлікту культурою зустрічі, вони черпають із найглибшого духовного коріння своїх традицій».

Підсумовуючи, Глава Католицької Церкви висловив задоволення з приводу того, що ця подорож привела його до Бангладеш, «давши змогу пересвідчитися в живучості й місіонерській ревності місцевої Церкви».

Після завершення зустрічі з єпископами Святий Отець поблагословив кількох хворих священиків, а тоді перейшов на подвір’я комплексу, де відбулась міжрелігійна й екуменічна зустріч, під час якої молилися за мир.

По темі:
Папа: Світ потребує відкритих сердець вірних різних релігій
Папа привітався з представниками народу рогінджа
Папа Франциск висвятив 16 священиків для Бангладеш

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий