Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Папа: Є чимало контекстів, у яких православні й католики вже можуть співпрацювати
10:18 П'ятниця 0 264
1-12-2017, 10:18

Папа: Є чимало контекстів, у яких православні й католики вже можуть співпрацювати

У межах традиційного обміну делегаціями з нагоди вшанування Небесних покровителів Римської та Константинопольської єпископських кафедр делегація Апостольської Столиці взяла участь у святі апостола Андрія, яке 30 листопада 2017 р. відбулося в осідку Константинопольського Патріархату у Стамбулі.
Наприкінці Святої Літургії, яку Патріарх Варфоломій відслужив у храмі святого Юрія, кардинал Курт Кох, голова Папської ради сприяння єдності між християнами, передав йому послання від Папи Франциска.

«Хоч і перебуваю далеко від Рима з пастирським візитом до М’янми і Бангладеш, прагну передати свої найкращі братерські побажання Вашій Святості, членам Священного Синоду, клірові, ченцям і всім вірним, які зібралися на святкування», – пише Святий Отець. У посланні Папа просить: «Коли диякон запрошує зібраних на Божественній Літургії помолитися за тих, що подорожують водою, землею й повітрям, будь ласка, помоліться і за мене».

Папа зазначає, що делегація, яку він надіслав – це знак «духовної участі в молитві подяки та прослави за все те, що Всемогутній і Милосердний Бог здійснив через свідчення апостола Андрія». «Своїми словами й жертвою життя апостоли звіщали аж до країв землі те, що самі бачили, чули й пережили: Слово життя, нашого Господа Ісуса Христа, Який помер і воскрес заради нашого спасіння», – пише він.

«Католики й православні, разом сповідуючи догми перших семи Вселенських Соборів, вірячи в дієвість Пресвятої Євхаристії та інших Святих Таїнств, триваючи в апостольському наступництві єпископського служіння, вже тепер переживають глибоку близькість одні з одними. Сьогодні, складаючи подяку Богові любові, слухняні волі Господа нашого Ісуса Христа та вірні навчанню святих апостолів, ми визнаємо, яке невідкладне зростання до повного й видимого сопричастя».

У цьому контексті Єпископ Рима схвально відгукнувся про спогадування 50-річчя візиту Папи Павла VI до Фанару, в якому взяв участь і Його Святість Варфоломей І. Понтифік зазначив, що цей «історичний момент» зустрічі між пастирями Церков Риму й Константинополя викликає в пам’яті слова, сказані тодішнім патріархом Афінагором, які «можуть і надалі надихати діалог» між Церквами: «Де це можливо, поєднуймо те, щоб було розділене діями, в які залучені обидві Церкви, більше наголошуючи на спільних питаннях віри й канонічної дисципліни. Ведімо богословський діалог згідно з принципами повної спільності в основах віри, у свободі як богословського мислення, де це буде благочестиве й натхнене святоотцівською спадщиною, так і розмаїття місцевих звичаїв і практик, які Церква підтримувала від самих початків».

Зважаючи на це, Папа Франциск подякував Вселенському патріархатові за гостинність, нещодавно надану членам координаційного комітету Змішаної міжнародної комісії богословського діалогу, що проводив свою зустріч на острові Лерос. «Хочу ще раз заохотити цей богословський діалог, – пише він. – Згода, досягнута католиками й православними щодо деяких фундаментальних принципів, які регулюють взаємини між першістю й синодальністю в житті Церкви першого тисячоліття, можуть слугувати для оцінки, навіть критичної, деяких богословських категорій та практик, які розвинулися протягом другого тисячоліття».

На думку Папи, це може допомогти досягнути «спільного розуміння служіння Єпископа Рима в контексті синодальності та служіння сопричастю Церкви», але до виконання цього «делікатного завдання» слід прямувати «в атмосфері взаємної відкритості і, насамперед, у слухняності вимогам, які Святий Дух ставить перед Церквою».

Підсумовуючи, Папа Франциск схвально відгукнувся про діяльність Константинопольського Патріарха у сфері захисту створіння, мирного співжиття між народами, культурами й релігіями та захисту християн на Близькому Сході, зазначивши, що ця праця – джерело натхнення і для нього. «Щиро сподіваюся, що католики та православні зможуть на місцевому рівні поширювати спільні ініціативи щодо цих питань, бо є чимало контекстів, у яких православні й католики вже можуть співпрацювати, не чекаючи дня повного й видимого сопричастя».

Джерело – Радіо Ватикану


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:03 Четвер 0 123 Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі У Святій Землі відбулися традиційні заходи, пов’язані з початком Адвенту – часу підготовки до Різдва в літургійній традиції Римсько-Католицької Церкви. Ці заходи відбуваються за участі настоятеля Кустодії Святої Землі, францисканської провінції в регіоні, й цього року збігаються зі святкуваннями 800-річчя служіння братів менших на цих теренах.