Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа лютеранам: Очищення пам’яті допомагає дивитись у майбутнє з довірою
16:21 Четвер 0 330
7-12-2017, 16:21

Папа лютеранам: Очищення пам’яті допомагає дивитись у майбутнє з довірою

Очистивши пам’ять, можемо з довірою дивитися в майбутнє, не обтяжене протистояннями й упередженнями минулого; у майбутнє, де є лише борг взаємної любові. Такими думками поділився Папа Франциск, приймаючи провід Усесвітньої лютеранської федерації в четвер, 7 грудня 2017 р., у Ватикані.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Понтифік звернув увагу на те, що ця зустріч – нагода разом згадати про те, що «Господь учинив між нами», зосередившись, зокрема, на екуменічних заходах, звершених у контексті спогадування 500-річчя Реформації: наприклад, на молитовній зустрічі у шведському місті Лунді, де була заснована Федерація.

«Дуже важливо було зустрітися на молитві, бо не через людські проекти, а через Божу благодать проростає й розквітає дар єдності між християнами», – сказав Папа. Молячись, ми можемо поглянути одне на одного з правильної перспективи, тобто з «перспективи небесного Отця, Який дивиться на нас з любов’ю, нікого не виокремлюючи». А «в Дусі Ісуса», в Якому молимося, «ми знову визнаємо себе братами».

За словами Єпископа Рима, саме це завжди має бути відправною точкою. І з цієї перспективи слід дивитися на минуле, складаючи подяку Богові за те, що протягом останніх десятиріч поділи минулого вилилися в «екуменічний шлях, пробуджений Святим Духом». Відкинути «давні упередження» допоміг діалог між Усесвітньою лютеранською федерацією та Папською Радою сприяння єдності християн, який розпочався 1967 року. Плодами його 50-річчного тривання стали такі важливі документи, як «Спільна декларація про доктрину виправдання» й «Від конфлікту до сопричастя».

Відмінності та рани минулого випереджає «спільна та основоположна» дійсність нашого Хрещення, яке «зробило нас Божими дітьми й братами та сестрами між собою», а тому «не можемо дозволити собі бути супротивниками». Але треба також уникати спокуси зупинитися на цій дорозі. Щоб разом із братами й сестрами прямувати до Господа, «мало добрих ідей»: потрібно «робити конкретні кроки та простягнути руку». «Це означає, насамперед, віддатися милосердній любові, дивлячись на убогих, на найменших Господніх братів: вони наші цінні вказівники на цій дорозі», – наголосив Папа.

«Так просто й радикально ми покликані, особливо сьогодні, звіщати Євангеліє, і це пріоритет нашого християнського буття в світі. Примирена єдність між християнами є незмінною частиною такого звіщення».

По темі:
Папа подякував кардиналові Анджело Содано за жертовне служіння Церкві
Папа зустрівся з представниками палестинської Комісії міжрелігійного діалогу
Заклик Папи Франциска з приводу ситуації в Єрусалимі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 124 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.