Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 9 грудня, субота
00:25 Субота 0 1 283
9-12-2017, 00:25

Літургія на кожний день. 9 грудня, субота

(фіол) Субота I тижня Адвенту

Ісус посилає апостолів на місію з завданням робити те саме, що Він сам робив: проповідувати і чинити чудеса. Варто звернути увагу на те, що усе багатство тематики Ісусового проповідування зведене тут до одної-єдиної теми: Царство Небесне вже близько. Справді, ця коротка фраза підсумовує все Євангеліє: прийняти Ісуса до свого життя означає ввійти у світ самого Бога, у його Царство.

Або (біл) довільний спомин св. Йоана Дієго Куаутлатоаціна
Народився близько 1447 року в індіанській сім’ї на території сучасної Мексики. На пагорбі Тепеяк біля Мехіко йому явилась Пресвята Богородиця. Згодом він, муж обдарований чистою вірою, своїм смиренням і ревністю спричинився до того, щоб на честь Пресвятої Діви Марії з Гваделупи був побудований храм, де він і спочив у Господі у 1548 році.


Спільні Меси: про одного святого

АНТИФОН НА ВХІД
Прийди і покажи своє обличчя, Господи, що сидиш на Херувимах, * і будемо врятовані. (Пор. Пс 80 (79), 4. 2)


КОЛЕКТА
Боже, Ти послав у цей світ Твого Єдинородного Сина, щоб визволити людський рід від стану старої людини; † обдаруй нас, хто побожно очікує Твоєї божественної благодаті добросердя, * щоб ми осягнули нагороду справжньої свободи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
Або:
Боже, Ти через святого Йоана Дієго явив любов Пре- святої Діви Марії до Твого народу; † вчини за його заступництвом, щоб ми, йдучи за повчаннями нашої Гваделупської Матері, * спромоглися завжди ви- конувати Твою волю Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 30, 19-21. 23-26
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь Бог, Святий Ізраїля: «Народе сіонський, що живеш в Єрусалимі, ти вже не плакатимеш більше. Бог напевно змилується над тобою, коли почує твій крик; Він, ледве почує, вислухає тебе. І дасть вам Господь хліб печалі і воду пригнічення, та все ж таки Вчитель твій не буде ховатись, і очі твої Вчителя побачать. І вуха твої почують слова позаду тебе: “Ось дорога, ідіть нею!” – коли ви зійдете праворуч чи ліворуч. І Він дасть дощ на твій посів, яким засієш поле; і хліб, що вродить нива, буде тучний і ситний; і худоба твоя буде того дня пастися по широких пасовиськах. Воли й осли, які обробляють землю, їстимуть смаковиту пашу, провіяну лопатою та віялкою. І на кожній горі високій і на кожному підвищеному пагорбі будуть річки та вод потоки за дня великої різні, коли падатимуть башти. І світло місяця буде, як світло сонця, а світло сонця буде всемеро ясніше, – як світло сімох днів, – того дня, коли Господь перев’яже рани свого народу та вигоїть синці, йому завдані». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 147, 1-2. 3-4. 5-6
Благословенний, хто чекає Бога.


Хваліть Господа, адже це добре співати нашому Богу, *
солодко хвалу Йому воздати.
Господь Єрусалим будує, *
розсіяних з Ізраїля збирає.
Він зцілює скрушених серцем, *
перев’язує їхні рани.
Він кількість зірок рахує *
і кожну з них по імені називає.
Великий Господь наш, і міць Його велика, *
і мудрості Його числа немає.
Господь підтримує смиренних, *
а грішних аж до землі покоряє.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Іс 33, 22
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь – суддя наш; Господь – наш законодавець;
Господь – цар наш; Він дасть нам спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 35 — 10, 1. 6-8
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус обходив усі міста й села, навчаючи в їхніх синагогах, проповідуючи Євангеліє Царства й зцілюючи всяку недугу і всяку хворобу. Побачивши ж юрби, змилосердився над ними, оскільки були знеможені та повалені, наче вівці, які не мають пастуха. Тоді каже Ісус своїм учням: «Жнива великі, а робітників мало. Тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітників на свої жнива». Прикликавши Дванадцятьох своїх учнів, Ісус дав їм владу над нечистими духами, щоб виганяти їх і зціляти всяку хворобу й усяку недугу: «Йдіть радше до загиблих овець дому Ізраїля. Ідіть і проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне. Хворих оздоровляйте, мертвих воскрешайте, прокажених очищайте, бісів виганяйте; даром отримали – даром давайте». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
До Небесного Отця за заступництвом Божої Матері занесімо наші прохання в потребі всіх людей.


1. Молімося за Церкву Божу, щоб випромінювала Світло Христа, заносячи до всіх надію на спасіння.
2. Молімося за свободу віросповідування для переслідуваних християн.
3. Молімося за багатодітні родини, щоб їм не бракувало нічого до життя й виховання своїх дітей.
4. Молімося за працівників радіо, телебачення, видавництв, щоб з усією відповідальністю служили гідності людини, переказували правдиву інформацію та спричинялися до єдності людської родини.
5. Молімося за всіх померлих, щоб милостивий Господь простив їхні провини і прийняв їх до свого вічного Царства.
6. Молімося за нас, присутніх на Святій Літургії, щоб Господнє Слово і Євхаристія зробили нас свідками Христової Правди і щирої Любові до кожної людини.

Господи Ісусе, вислухай наші прохання і допоможи нам молитвою, любов’ю і прикладом власного християнського життя навертати до Тебе наших братів. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай завжди возноситься до Тебе жертва нашої відданості, † в якій звершується установлена свята тайна * і в якій по- тужно здійснюється Твоє діло нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент, № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось незабаром прийду, * відплату маю при собі, * щоб кожному віддати згідно його вчинків.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, Твоєї милості, † щоб ці божественні ліки, очистивши від гріхів, * приготували нас до свят, які наближаються. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.