Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 7 грудня, четвер
00:17 Четвер 0 386
7-12-2017, 00:17

Літургія на кожний день. 7 грудня, четвер

Послання сьогоднішнього Євангелія просте і зрозуміле: слухати і втілювати в життя слова Ісуса – це зводити будівлю свого життя на міцній основі, на скелі. Не забуваймо при цьому, що Ісус ще раз вживатиме образ скелі, коли говоритиме про особливу місію Петра: «Ти – Петро, скеля, і на цій скелі я збудую свою Церкву». Тож будувати християнське життя на скелі означає не лише слухатися моральних повчань Ісуса (любити ближніх, прощати та ін.), але також мати живу свідомість приналежності до Христової Церкви, реально бути частиною християнської спільноти, приступати до таїнств Церкви.


СВ. АМВРОСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ

(біл) Обов’язковий спомин


Св. Амвросій був правителем північної Італії та префектом Мілану. Будучи катехуменом, він народом був обраний єпископом Мілану. 30 листопада 374 року був охрещений, а 7 грудня рукоположений на єпископа. Мужньо боровся з аріанською єрессю. Схилив імператора Теодозія до публічного покаяння за різню у Солуні. У Мілані охрестив св. Августина. Завдяки своїм творам був визнаний одним з чотирьох великих Вчителів латинської Церкви. Є автором багатьох літургійних гімнів і організатором церковного співу. Помер у ніч воскресіння 4 квітня 397 року.

Або: Перший четвер місяця

Меса про священицькі покликання

АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА
Боже, який вчинив святого єпископа Амвросія вчителем католицької віри й прикладом апостоль- ської непохитності; † поклич у своїй Церкві мужі в по Твоєму серцю, * щоб вони рішуче й мудро нею керували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 26, 1-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня в землі Юдейській буде співатися ця пісня: «Є у нас міцне місто; мури й вали Він нам дав, щоб нас врятувати. Відчиніть ворота! Нехай увійде праведний народ, який вірність зберігає. Його дух непорушний, він зберігає глибокий мир, бо на Тебе уповає! На Господа покладайтесь повіки, бо Господь – скеля вічна, адже Він принизив тих, хто жив на узвишшях; скинув високе місто, скинув його на землю, жбурнув у порох: ноги вбогих, стопи нужденних його топчуть». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 118, 1 і 8-9. 19-21. 25-27а
Благословен, хто йде в Ім’я Господнє.

Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Краще до Господа втікати, ніж надіятись на людину. *
Краще до Господа втікати, ніж на князів покладатись.
Відчиніть мені праведності брами: *
увійшовши ними, я буду Господа прославляти.
Це Господня брама, праведні увійдуть нею. *
Прославлятиму Тебе, бо Ти до мене відізвався †
і став мені порятунком.
О Господи, дай своє спасіння! О Господи, пошли успіх! *
Благословенний той, хто йде в Ім’я Господнє!
Ми благословляємо вас з Господнього дому. *
Бог – Господь, Він освітив нас.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Іс 55, 6

Алілуя, алілуя, алілуя.
Шукайте Господа, доки Його знайти можна!
Взивайте до Нього, доки Він близько!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 21. 24-27
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав свої учням: «Не кожний, хто каже Мені: “Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах. Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Амвросію, єпископу і Вчителю Церкви, який прославився мудрістю, побожністю та відвагою, просімо у Господа Бога потрібних нам благодатей:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому здо- ров’я і допомагав своєю міццю нести тягар його обов’язків.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони справедливо правили довіреними їм народами і шанували права кожної людини.
3. Молімося за проповідників та катехістів, щоб вони не тільки словом, але й прикладом власного життя проповідували світові Євангеліє Христа.
4. Молімося за католицьких поетів та композиторів, щоб вони за прикладом святого Амвросія, автора літургійних гімнів, черпали натхнення в Богові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були вірними вченню Церкви і витривало прямували до обіцяного нам Небесного Царства.

Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні просьби і вчини, щоб ми, складаючи Тобі шану у молитвах та піснях на землі, могли долучитися до слави, яку віддають Тобі святі та ангели в небі. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, нехай Святий Дух під час звершення божественних тайн наповнює нас світлом віри, * яким Ти безустанно освітлював святого Амвросія для провіщення Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1, або про Святих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто роздумуватиме над законом Господнім вдень і вночі, * вчасно свій плід принесе у своєму часі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти зміцнив нас силою цього таїнства; † вчини, щоб ми, освітлені вченням святого Амвросія, * мужньо прямуючи Твоїми стежками, приготувалися до участі у блаженстві вічної трапези. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:24 Четвер 0 2 Літургія на кожен день, 14 грудня, п'ятниця Йоана Хрестителя не сприймали через його надмірний аскетизм. Ісуса Христа, навпаки, не вважали пророком за відсутність зовнішніх проявів цього аскетизму, за те, що пив і їв із грішниками. Якщо хтось хоче відкинути вчення Церкви, завжди знайде для цього привід: або ж вона занадто вимоглива, непристосована до сьогодення; або ж, щоб скомпрометувати її, витягатимуть на світло денне гріхи і вади її членів. Однак, як каже сьогодні Ісус, мудрість завжди виправдається своїми ділами. Іншими словами, правда завжди переможе. Особливо, коли це Правда з великої літери, коли це вчення самого Ісуса, підкріплене його благодатною присутністю у своїй Церкві.
Св. ЙОАНА ВІД ХРЕСТА, ПРЕСВІТЕРА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йоан де Єпез народився біля Авіля в Іспанії близько 1542 року. У віці дванадцяти років він вступив до ордену Кармелітів. Св. Йоан став головним помічником св. Терези в реформі ордену. Полюбив Христовий хрест і просив Бога, щоб йому ніколи не бракувало страждання. Ця молитва була вислухана. Реформаторська діяльність була для святого тернистим шляхом. Св. Йоан від Хреста проголошував необхідність абсолютного внутрішнього зубожіння, щоб дійти єдності з Богом. Своє вчення він висловлював у прозі та віршах. Помер у місті Убеда в 1591 році.


Літургійний зошит 18:12 Неділя 0 115 Літургія на кожен день, 10 грудня, понеділок (фіол) Понеділок ІІ тижня Адвенту
Бог говорить сьогодні, що навіть тоді, коли духовний стан людини пригадує пустелю, а він сам – духовного паралітика, то Бог, який надходить, може вчинити, що його духовна пустиня переміниться в квітучий сад. Нам потрібно віри, що Бог може та хоче так вчинити.