Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Смиренно зносячи приниження, уподібнюємося Ісусові
17:16 Вівторок 0 245
5-12-2017, 17:16

Папа: Смиренно зносячи приниження, уподібнюємося Ісусові

Покора – це необхідна риса для християнина. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час ранкової Святої Меси у вівторок, 5 грудня 2017 р., відслуженої в каплиці дому святої Марти. У світлі слів пророка Ісаї Святий Отець підкреслив, що кожен християнин – це ніби «малий паросток, на який зійде Господній Дух, дух мудрості й розуму, ради й кріпості, знання і богобоязливості» (пор. Іс 11, 1-2).
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Це все – дари Святого Духа. З незначності паростка до повноти Святого Духа: у цьому полягає обітниця, цим є Боже царство. Слід усвідомити, що кожен із нас – це паросток того кореня, який має зростати силою Святого Духа, аж до повноти Духа в нас. То в чому полягає завдання християнина? Просто оберігати цей паросток, який зростає в нас, берегти його зростання, берегти Духа», – сказав Святий Отець.

Коли ж запитаємо, який має бути стиль життя християнина, то відповідь така: наслідування Ісуса, тобто стиль покори. «Потрібні віра й покора, щоб увірувати, що цей малесенький паросток може досягти повноти дарів Святого Духа. Потрібна покора, аби увірувати, що Отець, Володар неба і землі, як читаємо в Євангелії, приховав це від мудрих і обдарованих та об’явив найменшим», – зауважив Папа Франциск. 

«Покора означає бути малим, немов паросток, який зростає кожного дня, малим, що потребує Святого Духа, аби прямувати вперед, до повноти життя». Дехто вважає, що бути смиренним – це «бути ввічливим і заплющувати очі під час молитви». Але це не так, покора – це щось інше.

Тоді як розпізнати, чи я покірний? За словами Папи, є виразний знак: прийняття принижень. «Покірна та людина, яка здатна зносити приниження так, як їх зносив Ісус, великий Упокорений», – сказав він, нагадуючи про приклад багатьох святих, які не лише приймали впокорення, а й просили про них, щоб уподібнюватися до Христа.

«Нехай же Господь дасть нам оту благодать оберігати цю незначність і привести її до повноти Святого Духа, не забувати про коріння та приймати приниження», – побажав Святіший Отець.

По темі:
Папа помолився за упокій свого співбрата в каплиці отців-єзуїтів
Почути, розпізнати Господнє покликання та жити ним. Послання Папи на День молитви за покликання
Папа: Чуйність в очікуванні Господа означає уважність до потреб ближнього

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 124 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.