Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Єпископ Пйотр Тужиньскі: «Вівці, яких маєте в парафії, не ваші, а Христові»
14:30 Понеділок 0 184
4-12-2017, 14:30

Єпископ Пйотр Тужиньскі: «Вівці, яких маєте в парафії, не ваші, а Христові»

Так наприкінці цьогорічних реколекцій звернувся до 82 священиків Львівської архідієцезії єпископ-помічник Радомської дієцезії Пйотр Тужиньскі. Він скерував до священиків особливі слова про милосердя Отця, з якими робітники виноградника мають іти не до своїх овець, а до Христової пастви.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Єпископ Тужиньскі нагадав слова св. Йоана Павла ІІ: «Милосердя виявляється у своєму правдивому й властивому вигляді, тоді коли воно розцінює, сприяє і добуває добро з усіх тих видів зла, які існують у світі й в людині. Якщо так його розуміти, то воно становить собою основний зміст Христової Благовісті й уставну силу його послання» (Йоан Павло ІІ, «Dives in Misericordia» – «Бог багатий милосердям», 6).

Милосердя означає цінувати іншу людину, бачити приховане добро, сказав реколектант. Бог милосердний, бо бачить дітей і добро, яким Він їх обдарував. Блудний син зрозумів, що Бог завжди є батьком і ніколи не припиняє Ним бути. Не припинив і він бути сином, хоча змарнував усе. Старший брат не осягнув братерства, не сказав: «Це мій брат». Егоїзм закрив його серце до брата і батька. А Бог завжди любить, і відкрити цю любов кожному допомагає благодать покори.

Святий Антоній сказав, що диявол і будь-яка спокуса втікають від покори. Святий Августин нагадує, що бути християнином означає, по-перше, бути покірним, по-друге, бути покірним і, по-третє, бути покірним.

Єпископ Тужиньскі наголосив, що вівці, якими опікуються пастирі, не їхні, а Христові. Немає «моєї» чи «твоєї» парафії – є Христова Церква. Якщо хтось думає, що в іншій парафії йому було б ліпше, якщо хоче робити свою історію в Церкві, то має пригадати мудрі слова отця Яна Твардовського: «Погодься з життям». Погодься з історією, яку Христос хоче творити з тобою у Своїй Церкві.

Зло має межу, лише добро безмежне. Оскільки Бог визначає міру зла, то добро більш захоплює, ніж зло. З цього лине радість, що Бог розливає більше благодаті там, де є гріх. З цією радістю й потрібно йти вперед.

О. Олександр Кусий

По темі:
Людина – це істота, яка шукає правду, а правда вказує на Господа: єпископ Пйотр Тужиньскі про свій досвід зустрічі та реколекцій із пресвітерами Львівської архідієцезії
Ми повинні неустанно розпалювати нашу душу молитвою: єпископ Пйотр Тужиньскі до священиків на початок реколекцій у ВДС Львівської Архідієцезії
У Брюховичах відбулися спільні реколекції римсько-католицьких і греко-католицьких єпископів України

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:40 Вівторок 0 19 300 сиріт з Донбасу пройдуть реабілітацію в Картапатах та на Житомирщині З 1 грудня по 31 березня 2018 року триватиме програма навчання та реабілітації сиріт із Донецької та Луганської областей. Це проект релігійної місії «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в рамках акції «Папа для України» із бюджетом понад 250 тисяч євро. Програма триватиме 180 днів (6  змін), кожен заїзд розрахований на 50 дітей початкових класів віком від 6 до 10 років. Діти матимуть можливість відпочивати і навчатись протягом місяця в Карпатах у селищі Яблуниця Івано-Франківської області та на Житомирщині в селищі Зарічани на базах відпочинку «Карітас-Спес».
Новини з України 22:10 Понеділок 0 123 Музично-літургійний вікенд: підсумки 8–9 грудня в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського тривав музично-літургійний вікенд, який мав стати відбірковим етапом для майбутніх слухачів нової програми – заочних музично-літургійних студій. КМЦ запитав учасників про враження від заходу.