Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск поділився підсумками Апостольської подорожі
15:30 Середа 0 296
6-12-2017, 15:30

Папа Франциск поділився підсумками Апостольської подорожі

«Це був великий дар Бога, тому дякую Йому за все, особливо за зустрічі, які я мав нагоду провести», – розпочав Папа Франциск катехизу під час загальної аудієнції в середу, 6 грудня 2017 року, підсумовуючи Апостольську подорож до М’янми й Бангладеш, яка тривала з 26 листопада до 2 грудня цього року. Понтифік наголосив: «Щиро подякувати хочу бірманському й бенгальському народам, які виявили свою міцну віру та велику любов».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Папа нагадав, що це вперше Наступник святого апостола Петра відвідав М’янму; а самі відвідини відбулися після нещодавнього встановлення дипломатичних стосунків між Святим Престолом і М’янмою. «З цієї нагоди я хотів висловити близькість Христа і Церкви до народу, який вистраждав конфлікти й репресії, а тепер повільно прямує до нового стану свободи та миру». Це народ, у якому глибоко закорінені етичні й духовні цінності буддизму і де християни є маленьким стадом і закваскою Божого Царства. І місцеву Церкву, живу та сильну, Папа й «мав радість утвердити у вірі та єдності під час зустрічі з єпископами та під час двох Євхаристійних богослужінь».

Перша Євхаристійна молитва відбулась у спорткомплексі в центрі Янгона. Євангельський уривок нагадав зібраним, що переслідування за віру в Ісуса Христа – звичайне для Христових учнів явище, яке дає можливість свідчити про Господа, але також показує, що жодна волосина не впаде з голови без Його волі (див. Лк 21, 12-19). Друга Меса, яка стала останнім заходом у М’янмі, відбулась у соборі Пресвятої Марії та була присвячена молоді – знакові надії. «В тих молодих, сповнених радості обличчях я побачив майбутнє Азії: майбутнє, яке належатиме не тим, хто виробляє зброю, але тим, хто засіває братерство. І на знак надії я поблагословив наріжні камені для 16 церков, семінарії й нунціатури».

Святий Отець розповів, що мав нагоду зустрітися не лише з місцевою католицькою спільнотою, а й із владою М’янми, якій, підтримуючи її прагнення розбудови миру в країні, побажав, щоб усі представники нації з пошаною одне до одного співпрацювали в цьому процесі. «Так я прагнув зустрітися з представниками різних релігійних спільнот, присутніх у країні. Найвищій раді буддійських ченців я виявив пошану Церкви за їхню давню духовну традицію та надію на те, що християни й буддисти зможуть разом допомагати людям любити Бога та ближнього, відкидаючи будь-яке насильство та протистоячи злу добром».

Понтифік також розповів про відвідини Бангладеш, які розпочалися з ушанування мучеників за незалежність і віру. Мешканці країни – здебільшого мусульмани, тому відвідини уже третього Папи (після блаженного Павла VI і святого Йоана Павла ІІ) – ще один крок до пошани й діалогу між християнством та ісламом. «Владі країни я нагадав, що Святий Престол від початків підтримував бажання бенгальців бути незалежною нацією із захищеною релігійною свободою. Хочу виявити особливу солідарність із Бангладеш у стараннях допомагати біженцям рогінджа, які масово прибули на територію країни, де густота населення і так одна з найвищих у світі».

Папа Франциск пригадав, як під час Служби Божої в історичному парку Дакки, столиці Бангладеш, висвятив 16 священиків. Цей момент він назвав одним із найрадісніших та найважливіших в усій подорожі. Дякувати Богові, як у М’янмі, так і в Бангладеш не бракує покликань до священства, що є знаком живої християнської спільноти. Єпископ Рима зокрема зазначив: «У Дацці ми пережили промовистий момент міжрелігійного й екуменічного діалогу, який дав мені можливість підкреслити щирість серця як основу культури зустрічі, гармонії та миру».

Понтифік поділився враженнями від можливості зупинитись у «Домі Матері Терези», де мешкала свята, коли перебувала в Бангладеш, і де сьогодні приймають численних сиріт та інвалідів. Він підкреслив красу свідчення місцевих сестер, які працюють у цьому домі, молячись і з усмішкою служачи нужденним.

А фіналом відвідин Бангладеш стала зустріч із бенгальською молоддю в атмосфері свідчення, співу й танців. За словами Папи Франциска, це було свято, яке виявило радість Євангелія, прийнятого в цій культурі. На зустрічі були присутні також юнаки й дівчата інших віровизнань, що, за його словами, є знаком надії Бангладеш, Азії та всього світу.

По темі:
Папа: Смиренно зносячи приниження, уподібнюємося Ісусові
У грудні Папа молитиметься за людей похилого віку
Папа помолився за упокій свого співбрата в каплиці отців-єзуїтів

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:43 Середа 0 95 «Мудрість часу»: Папа прагне підкреслити зв’язок поколінь під час Синоду про молодь «Мудрість часу» – так називається глобальний проект, покликаний сприяти оновленню союзу між поколіннями. Це також назва книжки, у якій зібрані життєві історії з коментарями Папи Франциска. Нарешті, це гасло, під яким у вівторок, 23 жовтня 2018 року, з нагоди Загальної асамблеї Синоду єпископів, у Папському інституті «Augustinianum» у Римі відбудеться зустріч Його Святості з молоддю та літніми людьми.