Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Найстаріший сонячний годинник на Західній Україні буде оновлено
13:34 Вівторок 0 332
5-12-2017, 13:34

Найстаріший сонячний годинник на Західній Україні буде оновлено

Сонячний годинник на Малій базиліці у Чернівцях – туристична родзинка міста, яку за власні кошти реставрує чернівчанин. Ця пам'ятка, яку вважають найдавнішим сонячним годинником Західної України, привертає увагу всіх, хто приїздив до Чернівців.
Трохи внизу від Ратуші перед городянами й туристами постає одна з перших мурованих споруд міста – костел Воздвиження Всечесного Хреста, зараз – Мала базиліка. А на фасаді будівлі – цей годинник, який, що цікаво, показує саме місцевий, чернівецький час: посередині між часом київським і віденським. На вежі храму є ще один годинник, який показує київський час.

Реставрує цю унікальну для міста пам'ятку за власні кошти мешканець Чернівців Сергій Осачук. Працюватимуть над оновленням місцеві майстри.

Малій базиліці у Чернівцях вже понад 200 років. А сонячному годинникові, припускають, не менше за 150. Достеменних даних про його появу нема. Є версія, що начебто колись один із австрійських монастирів передав його на зберігання у костел Воздвиження Всечесного Хреста. Але це – перекази. Як же насправді і коли саме цей сонячний годинних з’явився на фасаді костелу – невідомо.

Детальніше про це читайте на сайті Релігійно-інформаційної служби в Україні.

По темі:
Розпочалася реставрація оборонного храму Святої Трійці в с. Соколівка

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:11 Середа 0 39 Свідчення служителів ХСП у храмах Києва У неділю, 9 грудня 2018 року, на Меси у дві найбільші католицькі парафії Києва, святого Олександра і святого Миколая, завітали вихованці дитячого центру «Ковчег», який служителі Християнської служби порятунку заснували в селі Піонерське під Маріуполем.