Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Найстаріший сонячний годинник на Західній Україні буде оновлено
13:34 Вівторок 0 99
5-12-2017, 13:34

Найстаріший сонячний годинник на Західній Україні буде оновлено

Сонячний годинник на Малій базиліці у Чернівцях – туристична родзинка міста, яку за власні кошти реставрує чернівчанин. Ця пам'ятка, яку вважають найдавнішим сонячним годинником Західної України, привертає увагу всіх, хто приїздив до Чернівців.
Трохи внизу від Ратуші перед городянами й туристами постає одна з перших мурованих споруд міста – костел Воздвиження Всечесного Хреста, зараз – Мала базиліка. А на фасаді будівлі – цей годинник, який, що цікаво, показує саме місцевий, чернівецький час: посередині між часом київським і віденським. На вежі храму є ще один годинник, який показує київський час.

Реставрує цю унікальну для міста пам'ятку за власні кошти мешканець Чернівців Сергій Осачук. Працюватимуть над оновленням місцеві майстри.

Малій базиліці у Чернівцях вже понад 200 років. А сонячному годинникові, припускають, не менше за 150. Достеменних даних про його появу нема. Є версія, що начебто колись один із австрійських монастирів передав його на зберігання у костел Воздвиження Всечесного Хреста. Але це – перекази. Як же насправді і коли саме цей сонячний годинних з’явився на фасаді костелу – невідомо.

Детальніше про це читайте на сайті Релігійно-інформаційної служби в Україні.

По темі:
Розпочалася реставрація оборонного храму Святої Трійці в с. Соколівка

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:40 Вівторок 0 19 300 сиріт з Донбасу пройдуть реабілітацію в Картапатах та на Житомирщині З 1 грудня по 31 березня 2018 року триватиме програма навчання та реабілітації сиріт із Донецької та Луганської областей. Це проект релігійної місії «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в рамках акції «Папа для України» із бюджетом понад 250 тисяч євро. Програма триватиме 180 днів (6  змін), кожен заїзд розрахований на 50 дітей початкових класів віком від 6 до 10 років. Діти матимуть можливість відпочивати і навчатись протягом місяця в Карпатах у селищі Яблуниця Івано-Франківської області та на Житомирщині в селищі Зарічани на базах відпочинку «Карітас-Спес».
Новини з України 22:10 Понеділок 0 123 Музично-літургійний вікенд: підсумки 8–9 грудня в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського тривав музично-літургійний вікенд, який мав стати відбірковим етапом для майбутніх слухачів нової програми – заочних музично-літургійних студій. КМЦ запитав учасників про враження від заходу.