Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 6 грудня, середа
00:25 Середа 0 1 318
6-12-2017, 00:25

Літургія на кожний день. 6 грудня, середа

(фіол) Середа I тижня АдвентуУ сьогоднішній літургії слова Господь прагне переконати нас у Своїй безмежній любові до кожної людини окремо. Бог вчинив усе, щоб нам нічого не бракувало в житті для виконання Його святої волі, тобто Його плану любові та миру.

Або (біл) довільний спомин св. МИКОЛАЯ, єпископа

Св. Миколай був єпископом Міри в Малій Азії на початку IV століття. Його культ поширився на Заході після перенесення останків до Барі в Італії. У пастирській діяльності відзначався милосердям. Бог нагородив його побожність і любов даром чинити чудеса. Легенда розповідає, що він ночами клав милостиню біля будинків людей, які потребували допомоги. Звідси й походить звичай дарувати дітям подарунки з нагоди дня св. Миколая.

Спільні Меси: про єпископа


АНТИФОН НА ВХІД
Господь прийде, не забариться; * роз’яснить те, що сховане в темноті, * і об’явиться всім народам.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи, наш Боже: Твоєю божест- венною силою приготуй наші серця, † щоб тоді, коли прийде Христос, Твій Син, ми були удостоєні участі у трапезі вічного життя * і заслужили отримати небесну поживу від Христа, який услуговуватиме нам. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
Або:
Смиренно благаємо Твоє милосердя, Господи: † за заступництвом святого єпископа Миколая оберігай нас від усіх небезпек, * щоб ми йшли без перешкод дорогою спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 25, 6-10а
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня Господь Сил учинить на оцій горі бенкет для всіх народів, бенкет, де буде ситне м’ясо, бенкет, де буде добре вино, ситне м’ясо шпиковисте, добре вино, проціджене й чисте. Він знищить на оцій горі заслону, що запинає всі народи, і покривало, що вкриває всі народи. Він знищить смерть навіки. І витре Господь Бог з усіх облич сльози і зніме ганьбу зі свого люду по всім світі, бо Господь сказав так. Того дня скажуть: «Ось Він, наш Бог! На Нього ми надіялися, і Він нас спас. Ось Господь! На Нього ми надіялися. Радіймо і веселімося Його спасінням! Бо рука Господня на цій горі спочине». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Я оселюся у Господнім домі.

Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дає мені відпочити,
веде мене на тихі води, *
мою душу Він обновляє.
Веде мене праведності стежками *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
 зла не злякаюсь, бо Ти зі мною.
Я оселюся у Господнім домі.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
навпроти тих, які мене утискають.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож в усі дні життя мого доброта і милосердя †
супроводжувати мене будуть, *
і я на довгі дні поселюся в домі Господнім.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь прийде, щоб спасти народ свій;
блаженні ті, які готові вийти Йому назустріч.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мт 15, 29-37
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус прийшов до Галілейського моря і, піднявшись на гору, сів там. І прийшло до Нього багато людей, маючи із собою кривих, сліпих, калік, німих і багатьох інших; їх поклали до Його ніг, а Він зцілив їх. Тож люди дивувалися, коли бачили, що німі говорять, каліки здорові, кульгаві ходять і сліпі бачать, – і прославляли Бога Ізраїля. А Ісус, покликавши своїх учнів, сказав: «Жаль Мені цих людей, бо вже три дні перебувають зі Мною і не мають що їсти. Не хочу відпустити їх голодними, щоби часом не ослабли в дорозі». Та учні кажуть Йому: «Звідки нам у пустелі взяти стільки хліба, щоб нагодувати таку юрбу?» А Ісус запитує: «Скільки хлібів маєте?» Вони відказали: «Сім, і декілька рибин». Звелівши людям сісти на землі, Він узяв сім хлібів і рибу та, промовивши подяку, розломив і давав учням, а учні – юрбам. Усі поїли й наситилися. І зібрали шматків, що залишилися, сім повних кошиків. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У символі трапези, приготованої Господом, Літургія Слова представляє нам Небесне Царство; зібравшись навколо столу Тіла і Крові Христа, просімо Бога про благодаті, які приготують нас до трапези у вічності:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його турбота про гідне звершення Євхаристії принесла плоди у житті всіх церковних спільнот.
2. Молімося за священиків та катехетів, щоб вони вчили вірних якнайповніше користати з Євхаристії.
3. Молімося за дітей, які з нагоди спомину св. Миколая отримали сьогодні подарунки, аби були вдячні Богові та своїм батькам за всяке добро.
4. Молімося за Збройні сили України, про Божу опіку для всіх бійців у мужньому захисті миру в державі.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь осяяв їх світлом свого обличчя і обдарував вічною радістю у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, зібраних навколо столу Господньої трапези, щоб ми так само були зібрані Христом для участі у трапезі Небесного Царства.

Господи Ісусе, Ти нагодував тисячні натовпи; поглянь на сучасний світ, спраглий земного хліба, і вчини, щоб він завжди пам’ятав також і про Хліб Небесний. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай завжди возноситься до Тебе жертва нашої відданості, † в якій звершується установлена свята тайна * і в якій по- тужно здійснюється Твоє діло нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Господь Бог іде в потузі * і освітить очі своїх слуг. (Пор. Іс 40, 10; 35, 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, Твоєї милості, † щоб ці божественні ліки, очистивши від гріхів, * приготували нас до свят, які наближаються. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.