Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Неопресвітери для служіння Україні
11:47 Четвер 0 146
6-06-2019, 11:47

Неопресвітери для служіння Україні

2 червня 2019 року в Харківському деканаті відбулися дві приміційні Меси, які служили нововисвячені священники: отець Матеуш Годек очолив Літургію в харківському кафедральному соборі, а отець Майкл Окіка Уяммаду – у парафії святого Вікентія де Поля на Салтівці. Після кожної Меси в цих храмах вірні мали змогу отримати приміційне благословення.


Про це повідомляє Харківсько-Запорізька дієцезія.

Отець Матеуш Годек був інкардинований у Харківсько-Запорізьку дієцезію з Польші. Напередодні увечері він, іще кандидат у пресвітери, у присутності єпископа Станіслава Широкорадюка, канцлера курії отця Григорія Семенкова й вірних визнав віру та присягнув на Біблії за допомогою Божої сили сумлінно й самовіддано виконувати священницькі обов’язки, жити в целібаті та принаймні п’ять років служити у Харківсько-Запорізькій дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Отець Майкл Окіка Уяммаду – нігерієць. Юнаком він прибув на навчання ще в Радянський Союз, 1985 року закінчив Харківський інженерно-економічний інститут. Довго шукав покликання, аж нарешті вступив до Ордену Отців Паулінів. 18 травня він отримав пресвітерські свячення з рук єпископа-помічника Кам’янець-Подільської дієцезії Радослава Змітровича. Приміційну месу він відслужив разом із місіонерами святого Вікентія де Поля. У проповіді настоятель парафії отець Ян Мартінчек СМ повторив слова святої Матері Терези, з якими вона колись звернулася до священників у Римі під час реколекцій: «Служіть кожну Месу так, ніби вона ваша перша. Також служіть її так, ніби вона єдина у вашому житті. Нарешті, моліться під час Літургі так, ніби вона для вас остання».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:11 П'ятниця 0 658 У Бердичеві готуються до зустрічі паломників з України й цілого світу У Бердичеві на Житомирщині триває підготовка до прибуття паломників із різних куточків України, Європи та світу, які 20 й 21 липня 2019 року візьмуть участь у відпустових урочистостях Матері Божої Святого Скапулярія. Цього року урочистості в Бердичеві відбудуться під гаслом «Богородице, українську сім’ю під Свій захист прийми!».