Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 червня, неділя
17:41 Субота 0 334
8-06-2019, 17:41

Літургія на кожен день, 9 червня, неділя

ЗІСЛАННЯ  СВЯТОГО  ДУХА (черв) Урочистість
Час Церкви визначається часом дії Святого Духа. Як християни, ми маємо особливу участь у Святому Дусі. Святий Павло не вагається назвати учнів Ісуса “Святинями Святого Духа”. Церква звертає увагу на святість як на дар Святого Духа. Який з плодів Святого Духа мені близький? Яке свідчення даю Духу Святому? Чи це свідчення вдалого життя, задоволеного,  повного  надії,  ясного  погляду  в  майбутнє  у  свободі  й радості?


АНТИФОН НА ВХІД
Дух бо Господній наповнює Всесвіт * і – як Вседержитель – * знає кожне слово. * Алілуя. (Мудр 1, 7)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти тайною сьогоднішнього свята освячуєш свою вселенську Церкву, яка огортає всі народи і племена; † зішли дари Святого Духа на всю землю * і зверши також і нині в серцях вірних чудеса, які  божественна благодать здійснила на початку проголошення Євангелія. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 2, 1-11
Читання з Діянь Апостолів.
Коли настав день П’ятдесятниці, всі вони були однодушно разом. Раптом з неба долинув шум, наче подув бурхливий вітер, і наповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, наче вогняні, й осіли на кожного з них. І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти. А в Єрусалимі перебували юдеї та побожні люди з кожного народу, який під небом. Коли ж стався цей шум, зібрався натовп, і були збентежені, бо чули, що кожний говорить їхньою власною мовою. Вони були вражені і дивувалися, кажучи: «Хіба всі ці, які говорять, не галілеяни? Як же це, що ми чуємо кожний своєю рідною мовою, в якій ми народилися? Партяни й мідяни, еламіти й ті, хто з Месопотамії, з Юдеї та Кападокії, з Понту й Азії, Фригії і Памфилії, Єгипту й околиць Лівії, що біля Киринеї, і захожі римляни, юдеї і прозеліти, критяни й араби, – чуємо, як вони говорять нашими мовами про великі діла Божі!»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 104, 1аб і 24 ав. 29-30. 31 і 34
Хай зійде Дух Твій і відновить землю. (Або: Алілуя.)
Благослови, душе моя, Господа! *
Господи, Боже мій, Ти надзвичайно величний!
Які величні Твої діла, Господи! *
Ти все вчинив премудро.
А відвертаєш своє обличчя, – їх страх огортає. *
Віднімаєш їхній дух – †
вони гинуть і повертаються у свій порох.
Пошлеш свого духа – вони створені будуть; *
Ти оновиш землі обличчя.
Нехай Господня слава буде навіки, *
нехай Господь веселиться своїми ділами!
Хай мої роздуми Йому приємними будуть; *
я в Господі буду радіти.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 8-17
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Ті, хто живе по-тілесному, догодити Богові не можуть. Ви ж не перебуваєте під пануванням тіла, але Духа, якщо тільки Божий Дух живе у вас. Якщо ж хто не має Христового Духа, той не Його. А коли Христос є в вас, то хоча тіло мертве через гріх, але дух живе через праведність. Якщо Дух Того, хто воскресив Ісуса з мертвих, живе в вас, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і ваші смертні тіла тим самим Духом, який живе в вас. Брати, ми не боржники тіла, щоби по-тілесному жити. Бо якщо живете по-тілесному, то маєте померти; якщо ж Духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити. Адже всі, яких веде Божий Дух, – сини Божі. Тому що ви не одержали духа рабства знову на страх, але одержали Духа синівства, яким кличемо: «Авва, Отче!» Сам Дух свідчить нашому духові, що ми – діти Божі. Якщо ж ми діти, то й спадкоємці, – спадкоємці Бога і співспадкоємці Христа, якщо тільки з Ним страждаємо, щоби з Ним і прославитися. Слово Боже.

СЕКВЕНЦІЯ
Святий Духу, о прийди,
І зішли нам з висоти
Промінь світла золотий.
Отче бідних, о прийди,
Принеси святі дари,
Серця наші освіти!
Утішителю Святий,
Найсолодший, дорогий,
Душі прагнучі омий!
Відпочинок за труди,
В спеку Ти – ковток води,
Порятунок від біди.
Життєдайне джерело
Серцю втіху принесло,
Нас до віри привело.
Бо без променів Твоїх
Не зів’яне в серці гріх,
О, спаси людей слабких!
Чистоту нам принеси,
Спраглі душі ороси
І стражденних всіх спаси!
Серця черстві пожалій
І замерзлих обігрій,
Заблукалим шлях відкрий.
Нагороду вірним дай,
У собі їх поєднай,
Сім дарів Твоїх їм дай.
Дай їм мужності й надій,
До спасіння шлях відкрий,
Радість вічну в душі влий.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних,
і запали в них вогонь своєї любові.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 14, 15-16. 23б-26
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо любите Мене, ви будете зберігати Мої заповіді. І Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя, щоб з вами був навіки. Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово; і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього, і зробимо собі оселю у нього. Хто ж не любить Мене, слів Моїх не зберігає. Слово, яке ви чуєте, є не Моє, але Того, хто послав Мене, – Отця. Це говорив Я вам, перебуваючи між вами. А Утішитель – Дух Святий, якого Отець пошле в Моє Ім’я, той вас навчить усього і пригадає вам усе, що Я вам сказав». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Відзначаючи Урочистість Зіслання Святого Духа, просімо про благодать Святого Духа для нашої спільноти і для всіх хрис­тиян:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, зміцнена дарами Святого Духа, відважно проповідувала Христа і Його Єван­геліє.
2. Молімося за всі народи, щоб вони відкинули ненависть і жи- ли разом у мирі та любові.
3. Молімося за нашого єпископа і всіх священиків нашої дієцезії, щоб вони, сповнені Святим Духом, були сіллю землі та світлом світу.
4. Молімося за людей, які шукають істину, щоб завдяки дару мудрості вони знайшли Христа – істину, дорогу та життя.
5. Молімося за всіх померлих наших братів і сестер, щоб Господь милостиво простив їх і прийняв у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб таїнство Миропомазання, яке ми колись прийняли, приносило щодня плоди добра та лю­бові.
Духу сили і сві тла, Духу любові та побожності, наповни собою наші серця та розум, щоб ми завжди вірно Тобі  служили і йшли за Твоїм всеосвячуючим натхненням. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: вчини, щоб згідно з обітницею Твого Сина Святий Дух допоміг нам глибше проникнути у таємницю цієї жертви * і привів нас милостиво до повного пізнання і стини. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна П’ятидесятниці.
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воі стину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Щоб допровадити до повноти пасхальну тайну, * Ти зіслав сьогодні Святого Духа на всіх, * котрих вчинив своїми усиновленими дітьми, * об’єднуючи їх з Твоїм Єдинородним Сином. * Святий Дух на початку існування Церкви * дав  можливість усім народам пізнати і стинного Бога * та об’єднав різні мови у спові дуванні єдиної віри. Тому повнотою пасхальних благодатей * радіють всі народи по усій землі . * Також хори Cвятих та ангельські сили * співають гімн Твоє ї слави, безустанно взиваючи: Свят, свят, свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Усі  вони сповнилися Святим Духом * і проголошували величні діла Божі. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти даєш своїй Церкві небесні дари, † збережи благодать, якою Ти її обдарував, щоб завжди діяла в нас сила Святого Духа, * а духовна пожива нехай спричиниться до нашого вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Якщо після Святої Меси наступає довга адорація Ісуса в Святих Дарах, Літургію Євхаристії слід закінчити благословенням. Тоді в обрядах закінчення мовиться: Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя.
(Богу подяка. Алілуя, алілуя.)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:53 Четвер 0 36 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 17:34 Неділя 0 193 Літургія на кожен день, 17 червня, понеділок (зел) Понеділок ХІ звичайного тижня
Зло  існувало  у  світі  з  часів, коли людство піддало сумніву доброту і любов Бога. Саме тому Ісус говорить про зло як про те, що існувало й існуватиме завжди. Він вчить нас протиставити самих себе злу смиренням, добротою і любов’ю. Так ми приречемо зло на поразку. Це є метою християнського життя, бо Христос переміг зло на Хресті. Рятуй нас, Господи, від зла в наших серцях.
Або (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ХМЕЛЬОВСЬКОГО, монаха
Святий Альберт (Адам Хмельовський) народився в 1845 році у Польщі. Ще юнаком приєднався до повстання, яке спалахнуло в 1863 році. Тяжко поранений, він потрапив у полон і втратив ногу. Після втечі з полону вчився малярського мистецтва. Йдучи за голосом покликання, залишив розпочату мистецьку кар’єру і в Кракові допомагав бідним, а з часом заснував конгрегацію братів і сестер, що служать убогим. Св. Альберт відзначався героїчною любов’ю до ближнього, любов’ю до вбогості та довірою до  Божого Провидіння. Помер у Кракові 25 грудня 1916 року.
Спільні Меси: про ченців