Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 травня, неділя
17:41 Субота 0 300
18-05-2019, 17:41

Літургія на кожен день, 19 травня, неділя

(біл) V Великодня Неділя                          
В сьогоднішньому Євангелії Ісус каже, що Він тепер, після того, як Юда вийшов, прославився присутністю Бога, і в Ньому Бог прославився тією самою присутністю. Ось, інакше кажучи, в цей момент зради Він в досконалій єдності зі своїм Отцем. Ця єдність є плодом Любові – Святого Духа, який любить також і свого зрадника. Тому Ісус Христос так наголошує на любові між учнями. Він знає, що ці стосунки любові між ними – приймати на себе гріх іншого, приймати несправедливість аж до віддання життя – буде знаком Його присутності по всі покоління, знаком сили Його воскресіння, адже це є Любов, котра долає всілякі стіни, любов, котра має силу любити також і своїх неприятелів, любов, котрої цей світ не знає.


АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, * бо Він учинив чуда; * перед очима в народів явив Він свою справедливість. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, постійно зміцнюй в нас силу пасхального таїнства, † щоб ті, яких Ти у святому Хрещенні благоволив відновити, * під Твоєю опікою та з Твоєю допомогою принесли щедрий плід * і осягнули радість вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 14, 21б-27
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Павло і Варнава повернули назад до Лістри, Іконії та Антіохії. Вони зміцнювали душі учнів, закликали залишатися у вірі. Бо треба нам, – казали вони, – через великі утиски ввійти до Царства Божого. І вони, настановивши їм пресвітерів для кожної Церкви і помолившись з постом, передали їх Господу, в якого повірили. Пройшовши Пісидію, вони прийшли в Памфилію, і проголосивши слово в Пергії, спустилися до Атталії. Звідти вони відпливли до Антіохії, де були передані Божій благодаті на справу, яку вони і завершили. Прибувши туди і зібравши Церкву, сповістили про те, що Бог зробив з ними, і що Він відчинив язичникам двері віри. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 8-9. 10-11. 12-13аб
Славити буду Ім’я Твоє вічно.
Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.
Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого Царства *
і розповідатимуть про Твою могутність.
Щоб об’явити людським синам про Твою силу *
та славу величі Твого царства.
Твоє царство – на всі віки царство, *
Твоє панування – на всі роди і покоління.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Одкр 21, 1-5а
Читання з Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, побачив нове небо і нову землю, оскільки перше небо і перша земля проминули, і моря вже не було. І я побачив святе місто, новий Єрусалим, що сходив з неба від Бога, приготований, немов наречена, прикрашена для свого чоловіка. І почув я гучний голос із престолу, що промовляв: «Ось Божа оселя з людьми; і Він поселиться з ними, і вони будуть Його народом, і сам Бог буде з ними – їхній Бог; і Він обітре кожну сльозу з їхніх очей, і смерті більше не буде, ні скорботи, ні голосіння, ні болю вже більше не буде, тому що перше минулося». І сказав Той, хто сидить на престолі: «Ось творю все нове!» Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 13, 31-33а. 34-35
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Коли Юда вийшов з горниці, Ісус говорить: «Нині прославлений Син Людський, і Бог прославлений в Ньому. Якщо Бог прославлений в Ньому, то і Бог прославить Його в собі, – і негайно прославить Його! Діти, ще трохи Я з вами. Нову заповідь даю вам: щоб ви любили один одного! Як Я полюбив вас, щоб і ви любили так один одного. З того дізнаються всі, що ви – Мої учні: коли любов матимете між собою». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Смерть Христа відкупила нас, а Його воскресіння є провіщенням і нашого воскресіння; молімося до всемилостивого Господа, щоб ми своїм праведним життям удостоїлися цього великого дару:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він відважно нагадував про Ісуса Христа і Його заповіді тим, хто відкидає Бога.
2. Молімося за мир у світі, щоб усі люди та народи могли з радістю прославляти Господа.
3. Молімося за нашого єпископа, за наших священиків і монахів, щоб Господь укріпив їх своїми благодатями і наповнив дарами Святого Духа.
4. Молімося за дітей, які незабаром мають прийняти перше Причастя, та за їхніх батьків, щоб Господній мир і радість наповнили їхні сім’ї.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь благоволив простити їхні земні провини і прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не зійшли з Христової дороги і жили згідно з Його Євангелієм.
Всемогутній Боже, з Твоєї волі Ісус Христос, Твій Син, став людиною, помер на хресті й воскрес, щоб відкрити нам дорогу до Небесного Царства; вислухай наші молитви і допоможи нам вірно йти шляхом спасіння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти чудесним обміном дарів, що відбувається у цій жертві, робиш нас учасниками своєї єдиної і всевишньої божественної природи; † вчини, просимо, щоб ми, пізнавши Твою істину, * поводилися достойно неї. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня, № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Я – виноградина правдива, ви – гілки, – говорить Господь. * Хто перебуває в Мені, а Я в ньому, – * той плід приносить щедро. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: будь милостивий до свого народу, якого Ти оросив небесними тайнами; * вчини, щоб він, покинувши давні гріхи, жив новим життям. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:53 Четвер 0 36 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 17:34 Неділя 0 193 Літургія на кожен день, 17 червня, понеділок (зел) Понеділок ХІ звичайного тижня
Зло  існувало  у  світі  з  часів, коли людство піддало сумніву доброту і любов Бога. Саме тому Ісус говорить про зло як про те, що існувало й існуватиме завжди. Він вчить нас протиставити самих себе злу смиренням, добротою і любов’ю. Так ми приречемо зло на поразку. Це є метою християнського життя, бо Христос переміг зло на Хресті. Рятуй нас, Господи, від зла в наших серцях.
Або (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ХМЕЛЬОВСЬКОГО, монаха
Святий Альберт (Адам Хмельовський) народився в 1845 році у Польщі. Ще юнаком приєднався до повстання, яке спалахнуло в 1863 році. Тяжко поранений, він потрапив у полон і втратив ногу. Після втечі з полону вчився малярського мистецтва. Йдучи за голосом покликання, залишив розпочату мистецьку кар’єру і в Кракові допомагав бідним, а з часом заснував конгрегацію братів і сестер, що служать убогим. Св. Альберт відзначався героїчною любов’ю до ближнього, любов’ю до вбогості та довірою до  Божого Провидіння. Помер у Кракові 25 грудня 1916 року.
Спільні Меси: про ченців