Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 червня, субота
17:52 П'ятниця 0 196
7-06-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 8 червня, субота

(біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Марія, що перебувала з апостолами, є образом Церкви, що чекає сьогодні на зіслання Святого Духа. Святий Дух робить віруючого готовим проголошувати Христа, тобто підштовхує до виховання «нової людини». Він є даром Миру Воскреслого Христа, який посилає учнів у різні кінці світу. Місія виховання в дусі Євангелія – це наше вічне завдання, доручене нам Отцем.


АНТИФОН НА ВХІД
Учні пильно й однодушно перебували на молитві * разом з жінками * і Марією, Матір’ю Ісуса, та з Його братами. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, завершив- ши святкування пасхальних свят, * за Твоєю допомогою зберегли їхній дух у нашому житті . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 28, 16-20. 30-31
Читання з Діянь Апостолів.
Коли ми прийшли в Рим, Павлові дозволено було перебувати окремо зі своїм сторожем, воїном. І сталося, що через три дні Павло скликав знатних юдеїв. Коли вони зійшлися, сказав їм: «Мужі-брати, хоч я нічого не зробив проти народу або батьківських звичаїв, мене передали з Єрусалима в’язнем у руки римлян, які, розсудивши мою справу, хотіли відпустити, бо жодної провини, вартої смерті, не було на мені. Та юдеї були проти, тому я змушений був покликатися на кесаря, – не для того, щоб народ мій у чомусь звинуватити. Саме з цієї причини попросив, щоб вас побачити й порозмовляти, бо заради надії Ізраїля закований я в ці кайдани». Він цілих два роки перебував на власному утриманні й приймав усіх, хто приходив до нього, проповідуючи Боже Царство і з усією відвагою беззаборонно навчаючи про Господа Ісуса Христа.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 11, 4. 5 і 7
Твоє обличчя праведні побачать.
Господь у своєму святому храмі, *
Господь – Його престол на небі.
Його очі стежать за убогим, *
Його повіки спостерігають за людськими синами.
Господь досліджує праведника і безбожника; *
і того, хто любить неправедність – †
Його душа ненавидить.
Бо праведний Господь, праведність полюбив Він, *
праведні побачать Його обличчя.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 16,  7. 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пошлю до вас Духа Істини, –  Господь говорить, –
до всієї істини Він поведе вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 21, 20-25

† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Петро, обернувшись, побачив учня, якого любив Ісус, котрий йшов слідом, – того, який на вечері припав до Його грудей і запитував: «Господи, хто зрадить Тебе?» І як побачив його Петро, то говорить Ісусу: «Господи, а що з оцим?» Каже йому Ісус: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того? Ти йди слідом за Мною!» І рознеслося це слово між братами, що той учень не помре. Та Ісус не сказав йому, що не помре, але: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того?» Це той учень, котрий свідчить про це, який і написав оце. І знаємо, що його свідчення правдиве. Є також багато й іншого, що вчинив Ісус та, якби докладно описати все, то, думаю, що і самому світу не вмістити книг, які б стали писати. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сам Дух долучається до наших прохань, проникає в наші серця і знає наші наміри. Впевнені в його допомозі, просімо:
Будемо повторювати: Прийди, Духу Святий.
1. Ти, який даєш благодаті, зміцни Церкву в її стараннях, скеро- ваних на виховання «нової людини» і провадження її дорогою відповідальності за спільноту.
2. Солодкий Утішителю, підтримуй Папу, єпископів і священиків у їхньому служінні в Таїнстві Покаяння, щоб вони могли нести його з милосердям.
3. О, найдорожчий з гостей, дай дар мудрості тим, хто обирає не шлях Євангелія і моральних принципів, а легкий шлях.
4. Батьку бідних, зглянься над дітьми та молоддю, які не мали хорошого прикладу виховання, щоб завдяки Твоєму світлу не блукали звивистими шляхами життя.
5. Солодка радосте серця, будь нагородою для тих, які залишили цей світ, а протягом свого життя були хорошими вихователями і прикладом християнського життя.
6. Найсвятіше світло, віднови в нас благодать святого хрещення, щоб ми, як і Апостоли, хоробро визнавали перед світом, що Христос є єдиним Спасителем людини.

Боже Всемогутній, славимо Твою всемогутність у життєдайному Святому Дусі, якого Ти посилаєш зі своїм Сином кожного дня. Котрий живеш і царюєш навіки вічні. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай зі йде Святий Дух, який є відпущенням усіх гріхів, * і приготує наші серця до божественних таїнств. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння, № 18-19.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Дух Святий прославить Мене, * бо з Мого візьме і звістить вам. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, прийми милостиво наші молитви, † щоб ми, які перейшли від прадавніх до нових таїнств, * також були відновлені освяченням сердець, покинувши зіпсуття давньої людини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:53 Четвер 0 36 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 17:34 Неділя 0 193 Літургія на кожен день, 17 червня, понеділок (зел) Понеділок ХІ звичайного тижня
Зло  існувало  у  світі  з  часів, коли людство піддало сумніву доброту і любов Бога. Саме тому Ісус говорить про зло як про те, що існувало й існуватиме завжди. Він вчить нас протиставити самих себе злу смиренням, добротою і любов’ю. Так ми приречемо зло на поразку. Це є метою християнського життя, бо Христос переміг зло на Хресті. Рятуй нас, Господи, від зла в наших серцях.
Або (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ХМЕЛЬОВСЬКОГО, монаха
Святий Альберт (Адам Хмельовський) народився в 1845 році у Польщі. Ще юнаком приєднався до повстання, яке спалахнуло в 1863 році. Тяжко поранений, він потрапив у полон і втратив ногу. Після втечі з полону вчився малярського мистецтва. Йдучи за голосом покликання, залишив розпочату мистецьку кар’єру і в Кракові допомагав бідним, а з часом заснував конгрегацію братів і сестер, що служать убогим. Св. Альберт відзначався героїчною любов’ю до ближнього, любов’ю до вбогості та довірою до  Божого Провидіння. Помер у Кракові 25 грудня 1916 року.
Спільні Меси: про ченців