Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Виборчий капітул Національної ради Францисканського ордену світських в Україні
16:34 П'ятниця 0 1 997
7-06-2019, 16:34

Виборчий капітул Національної ради Францисканського ордену світських в Україні

1 червня 2019 року в монастирі братів менших капуцинів у Старокостянтинові відбулися вибори Національної Ради ФОС в Україні під головуванням представника Міжнародної ради ФОС брата Мішеля Жаньяна з Лівану та в присутності делегата від Конференції генеральних духовних асистентів ФОС отця Христофора Пельца OFMConv.

Присутні були також духовні асистенти Національної ради ФОС брат Казимир Гузік OFMCap й отець Доброслав Копистеринський OFM, троє регіональних духовних асистентів ФОС і асистент Францисканської молоді. На виборчий капітул з'їхалися делегати з п'яти регіонів ФОС України – 48 братів і сестер. Гостями були кілька осіб від Францисканської молоді та з бориспільської спільноти, яка перебуває на початковому етапі формації.

Загалом в Україні є 1184 світських францисканців, які належать до 63 спільнот.


Капітул розпочався з молитви та благословення. Старша Національної ради сестра Наталя Альміз, яка склала повноваження, детально відзвітувала про події, які відбулись у ФОС за три роки її каденції.


Таємним голосуванням була обрана нова Національна рада ФОС в Україні. До неї увійшли: старша Національної ради – сестра Зоя Кутриш (м. Хмельницький), заступниця старшої – сестра Алла Гуцол (м. Хмельницький), форматор – сестра Ірина Рудиченко (смт. Остропіль Хмельницької обл.), секретар – сестра Галина Кротович (м. Шепетівка Хмельницької обл.), скарбник – сестра Тетяна Кузьменко (м. Полонне Хмельницької обл.), міжнародний  радник – сестра Діна Шабаліна (м. Новомосковськ Дніпропетровської обл.), заступник міжнародного радника – брат Сергій Даліщинський (м. Вінниця). 

 
До Францисканського ордену світських у світі належать 300 000 тисяч осіб, що утворюють 88 національних спільнот. Світські францисканці в Україні в радянський час перебували в підпіллі, складали обітниці євангельського життя переважно таємно на руки священників. Відновлення спільнот і перший з'їзд францисканців відбулися 1997 року, 2000 року була створена Тимчасова національна рада ФОС, а 2007 року Національну раду ФОС в Україні затвердила Міжнародна рада ФОС.


Під час урочистої Служби Божої новообрані члени Національної ради ФОС в Україні склали присягу на трирічний термін і отримали благословення.

На виборчому Капітулі панувала атмосфера братерства й радості від спільного перебування у Францисканській родині.


Сестра Галина Кротович, секретар Національної ради ФОС в Україні
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.