Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Евтаназія й асистоване самогубство – це поразка для всіх
16:34 Четвер 0 260
6-06-2019, 16:34

Папа: Евтаназія й асистоване самогубство – це поразка для всіх

«Евтаназія й асистоване самогубство – це поразка для всіх. Відповідь, до якої ми покликані, полягає в тому, щоб ніколи не залишати того, хто страждає, не здаватися, а піклуватись і любити, щоби повернути надію», – таке повідомлення Папа Франциск поширив через Твіттер, підносячи молитву за сімнадцятирічну Ноа Потховен, голландську дівчину, яка обрала смерть, піддавшись минулої неділі процедурі самогубства з лікарською допомогою.
Як повідомляють Новини з Ватикану, так звана «солодка смерть» узаконена в Нідерландах з 12 років. Потрібно лише отримати згоду лікаря. Протягом 2017 року таким способом були позбавлені життя понад шість із половиною тисяч людей.

Ставши жертвою сексуального насильства в 11 та в 14 років, Ноа потрапила в пастку депресії й анорексії. Пережиті жахіття вона описала в автобіографічній книжці «Winnen of leren» («Перемогти або навчитися»). Вона вказувала на брак спеціалізованих закладів, де підлітки в її становищі могли б отримати відповідну медичну та психологічну допомогу. Повідомивши через соціальні мережі про постанову померти, дівчина пояснювала, що почувається вичерпаною, що вже давно не відчуває в собі життя.

Велика поразка нашого суспільства

«Ми дійшли до трагічного завершення не менш трагічного життя», – зазначає в коментарі для «Новин з Ватикану» архієпископ Вінченцо Палья, президент Папської академії «За життя», ввіряючи дівчину та її родичів «у руки Господа Бога, Який ніколи нікого не залишає». «Усе це, – каже він, – ставить велике запитання: хіба можливо, щоб суспільство не зуміло відповісти на ці численні прохання про любов, висловлювані в тих страшних ситуаціях, які їх довелося знести? Це велика поразка нашого суспільства, особливо європейського. Суспільство північних країн розвинуте й багате, але, як це часто, на жаль, трапляється сьогодні, позначене самотністю».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий