Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дияконські свячення у Броварах
14:16 Понеділок 0 1 551
1-10-2018, 14:16

Дияконські свячення у Броварах

«Бути тим, хто говорить правду, – велике завдання сьогодні. І Бог вибирає для себе тих, хто буде її проголошувати», – звернувся до вірних єпископ Едвард Кава у проповіді під час Меси, на якій брат Майкл Окіка Уяммаду OSPPE був висвячений на диякона.
Гості, які з’їхалися 29 вересня до Броварів на церемонію дияконських свячень, походили не лише з України, а й із Польщі, Іспанії та Нігерії. О 17:00 розпочалася Меса, яку очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава; він же і вділив брату Майклові свячень.

До урочистості приєдналися представники Генеральної курії паулінів – отець Маріуш Табульський OSPPE й отець Ришард Борткевич OSPPE, настоятель із Ружина отець Олександр Кушлак OSPPE, отець Алойзи Кособуцький OSPPE з Кам’янця-Подільського та перший настоятель храму в Броварах отець Ґжеґож Чєщєльський OSPPE, який тепер служить у Варшаві. Присутні були також господарі парафії Пресвятої Діви Марії Неустанної Допомоги: настоятель отець Юстин Міщенко OSPPE, делегат отець Роман Лаба OSPPE й отець Христофор Єрофєєв OSPPE. Разом із нігерійською громадою з Харкова прибув настоятель парафії святого Вікентія де Поля отець Ян Мартінчек СМ.

Як зазначив єпископ Едвард Кава, учасники церемонії стали свідками дуже важливої історичної події, плоди якої побачимо в майбутньому. Майкла єпископ порівняв із постаттю Натанаїла, вірного Господові. Шлях покликання нового диякона був непростий: ідеться про десятиліття пошуку, вірності й наполегливості, які допомогли йому дозріти до свідомого «так». Ісус побачив «справжнього ізраїльтянина» та зробив його знаряддям своєї правди.

Перед обрядом рукопокладання спільнота закликала допомоги всіх святих, молячись Літанію. Під час Євхаристійної Літургії брат Майкл уповні вступив у служіння диякона, прислуговуючи при вівтарі та вділяючи Причастя вірним. Після Меси всі раділи за спільною агапою.

Напередодні брат Майкл склав вічні обіти в Ордені Братів Святого Павла Першого Пустельника, а після свячень мав нагоду подякувати всім, хто допоміг йому формуватися, і попросити про молитву. Нехай Бог благословить його та веде дорогою святості.

Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.