Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » М’янма: Апостольська подорож як послання примирення
10:28 Середа 0 1 297
30-08-2017, 10:28

М’янма: Апостольська подорож як послання примирення

«Папа здійснить подорож до М’янми як посланець миру, щоб підтримати християн та звернутися із загальним закликом до примирення»
Такими словами секретар Апостольської Нунціатури в М’янмі о. Даріо Павіша оголосив про Апостольську подорож Папи до цієї країни південно-східної Азії під час прес-конференції, що відбулася 28 серпня 2017 р. в столиці м. Янґон.
Священик також повідомив про зустріч деяких єпископів та представників молодіжних груп, що відбулася того самого дня з метою створення організаційного комітету. Зазначимо, що 12 серпня Папа призначив архиєпископа Поля Чанґа Ін-Нама першим Апостольським Нунцієм в М’янмі. Пригадаємо, що у травні 2017 р., було повідомлено про те, що Святий Престол та Республіка Союзу М’янма, бажаючи розвивати стосунки взаємної дружби, за обопільною згодою вирішили встановити дипломатичні стосунки на рівні Апостольської Нунціатури з боку Святого Престолу та Посольства з боку Республіки Союзу М’янма.
В телефонному інтерв’ю для ватиканських медіа о. Даріо розповів, що у прес-конференції, під час якої з Ватикану надійшло офіційне повідомлення про візит, взяли участь численні журналісти. На його думку, це свідчить про великий інтерес в цій буддистській країні до цих відвідин, оскільки це щось нове для М’янми, не лише для Католицької Церкви, але й для влади та всього народу, який дуже потребує «миру й любові»: саме ці слова є офіційним девізом Апостольської подорожі.
Також і єпископи оприлюднили послання, яке звернене не лише до вірних, але й до всього суспільства, в якому наголошують, що Папа приїде як посланець миру, аби підбадьорити християн, але також звернутися із загальним закликом до примирення між різними етнічними групами. Як відомо, в країні проживають, крім восьми основних етнічних груп, також 135 національних менших, які потребують такої підтримки.
Секретар Апостольської Нунціатури зауважив, що це вперше Наступник святого Петра їде до М’янми, тому католицька спільнота країни прийняла це повідомлення з великою радістю. «Для них це щось нового, – сказав він, – можна побачити, що вони мають добру волю та потребу в підтримці. Думаю, що для Католицької Церкви в М’янмі, яка минулого року вже пережила велику подію – 500-річчя прибуття католицької віри до країни, цей візит Папи є ще більшим утвердженням для їхньої віри».
Журналіст пригадав, що минулої неділі, після проказування молитви «Ангел Господній», Папа Франциск звернувся із закликом про захист однієї з меншин у М’янмі, якими є рохінджа, що зазнають суспільного виключення й, навіть, переслідувань в місцях проживання. «Чому важливим є той факт, що Папа цікавиться меншинами М’янми?» – було запитання, на що о. Даріо Павіша відповів:
«Слово Папи, особливо тоді, коли він говорить про примирення та мир, завжди добре сприймається. Я б хотів підкреслити, що у М’янмі існують також інші малі етнічні групи, які страждають так само, як і рохінджа. Тому, важливо запропонувати послання, яке говоритиме про ці страждання».
У контексті призначення першого Апостольського Нунція, наступне запитання стосувалося політичного виміру цієї подорожі, на що священик, насамперед, зауважив, що встановлення повноцінних стосунків у травні випереджували тривалі спроби, які розтягалися на роки. Й сьогодні представники уряду виявляють велике задоволення з приводу того, що вже через півроку після відновлення повноцінних стосунків Папа відвідає країну.
На думку секретаря Нунціатури, призначення Нунція «полегшить працю Церкви в країні». «Католики, – пояснив він, – становлять меншість, всього їх приблизно 700 тисяч людей. Отож вони, скажімо так, потребують офіційного голосу, що може завжди промовити перед урядом, пояснюючи також і те, ким є католики, ким є Святий Отець, що таке Святий Престол та яку працю й місію Католицька Церква може провадити в цій країні».
«Чи можуть католики, як меншина, зробити свій вклад у національне примирення?» – таким було останнє запитання, на що о. Даріо відповів:
«Буддисти, як знаємо, становлять більшість, приблизно, 90% населення, але без меншин, до яких належать католики, мусульмани, індуїсти, примирення не є можливим. До цього процесу повинні бути залучені всі. Й, насамперед, Католицька Церква, я б сказав, особливим чином запрошена запропонувати авторитетний голос у справі примирення між різними етносами, й, мусимо сказати, також і між різними релігіями».
У цьому контексті священик зауважив, що не перестають викликати стурбованість випадки насильства проти народності рохінджа, про що Святий Отець згадував під час проказування молитви «Ангел Господній» минулої неділі. Кількість загиблих внаслідок нападів, що вибухнули минулої п’ятниці, сягнула 100 осіб. У штаті Ракхайн проживає приблизно один мільйон мусульман рохінджа, які вже тривалий час зазнають переслідувань та обмеження свободи переміщення.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Апостольська подорож в Бангладеш під знаком «гармонії та миру»
Папа Франциск відвідає М’янму та Бангладеш
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.