Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Проголошена блаженною духовна дочка святого отця Піо Марія Ґарґані
15:27 Неділя 0 380
3-06-2018, 15:27

Проголошена блаженною духовна дочка святого отця Піо Марія Ґарґані

У суботу, 2 червня 2018 року, відбулася беатифікація сестри Марії Крочіфісси від Божественної Любові (в миру – Марії Ґарґані), духовної доньки святого отця Піо з П’єтрельчіни. Виконуючи доручення Папи Франциска, Префект Конгрегації у справах проголошення святих кардинал Анджело Амато очолив беатифікаційні урочистості в кафедральному соборі Неаполя.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Домашня формація

Марія Ґарґані народилася в місцевості Мора-де-Санктіс в південноіталійській провінції Авелліно 23 грудня 1892 року та була останньою, восьмою дитиною в родині шанованих і побожних батьків. Початкову освіту здобула в родині за допомогою рідних сестер, які на той час уже були вчительками, а про релігійну формацію подбав батько, який навчив усіх дітей напам’ять щоденних молитов та популярного в ті часи Катехизму Пія Х.

Природно, що й Марія пішла шляхом сестер і вступила на курси вчительок, а вже 1913 року розпочала навчати. Особливу увагу вона присвячувала освіті вбогих, широко застосовуючи доступні на той час технологічні засоби для покращення педагогічного процесу, що користувалося неабияким успіхом: під час її уроків класи були переповнені.

Внутрішній неспокій і розпізнавання покликання

Здавалося, життєвий шлях Марії визначений. Однак вона залишається неспокійна, а під час молитви просить Ісуса дати зрозуміти, як виконати Його волю. Дівчина складає приватну обітницю чистоти, відмовляється від прикрас і частіше бере участь у Святих Таїнствах.

Марія присвятила життя педагогічній і апостольській праці в найнужденніших місцевостях, а її активність викликала подив місцевих парохів. У містечку Сан-Марко-ла-Катола вчителька приєдналася до групи «Містична Витанія» при капуцинському монастирі, яка об’єднувала осіб, що шукали духовного вдосконалення. Цей гурток провадив отець Аґостіно, духівник отця Піо з П’єтрельчіни.

Знайомство з отцем Піо

Через посередництво капуцинів із монастиря в Сан-Марко-ла-Катола розпочалося листування Марії Ґарґані з отцем Піо, який зарахував її до своїх «духовних доньок». Дівчина звірилася духовному провідникові про намір вступити до монастиря, але він не погодився з тим, щоб вона ховалася за монастирськими стінами. 1918 року вони вперше особисто зустрілися.ю коли отець Піо перебував у місцевому монастирі.

Тимчасом апостольська діяльність ревної вчительки розширилася в усіх вимірах. Її перевели до містечка Вольтурара-Аппула, де вона приєдналася до Католицької акції та до Третього Францисканського Ордену, створила асоціацію Пресвятого Серця для підтримки вбогих семінаристів. Її працю зауважив місцевий єпископ і звернувся з проханням поширити апостольство на інші поселення дієцезії.

Заснування Товариства Апостолок Пресвятого Серця

Отож, час настав. Марія розповіла отцеві Піо про намір заснувати нове Згромадження, завданням якого має стати праця в населених пунктах, де бракує священиків. Духовний провідник відповів: «Саме до цього все мало прийти, така Божа воля, тож не зволікай з візитом до єпископа».

«Апостолки Найсвятішого Серця» – саме так називалася спільнота, яка ще не стала чернечим згромадженням, а лише мала статус побожного товариства. 1936 року нове товариство з осідком у Вольтурара-Аппула відкрило дитячий садочок, групу продовженого дня для школярів і профучилище для дівчат, які готувалися стати вчительками. Крім того, посвячені жінки прибирали у храмі, провадили хор, опікувалися хворими та присмертними.

Здійснення мрії

Спільнота швидко розвивалася. Вже незабаром було відкрито новий дім у Сан-Марко-ла-Катола, а 1945 року головний осідок було перенесено до Неаполя. Марія Ґарґані отримала дозвіл скласти чернечі обіти, під час яких узяла ім’я Марія Крочефісса від Божественної Любові, а 1946 року побожне товариство було канонічно реорганізоване в чернече згромадження дієцезального права. Затвердження Апостольської Столиці воно отримало 1963 року.

Мати Марія Крочефіса очолювала Згромадження до 1971 року, а до вічності відійшла 23 травня 1973 року.

За темою:
Блаженна мати Клара Фей, опікунка та вихователька вбогих дітей
Польська медсестра Анна Хшановська – нова блаженна Католицької Церкви
Аргентина: беатифікація с. Каталіни де Марія – зразкової дружини й матері, засновниці чернечого Згромадження

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:39 Вівторок 0 59 Духовні вправи Папи й Курії: подбати про серце, щоб розпізнати Божу присутність У неділю, 10 березня 2019 року, Папа Франциск разом із найближчими співробітниками з Римської курії вирушив автобусом до містечка Ариччі поблизу Рима, де в реколекційному осередку «Дім Божественного Учителя» розпочалися духовні вправи, які проводить абат-бенедиктинець Бернардо Джанні. До 15 березня Папа не проводитиме ніяких офіційних чи приватних зустрічей, зокрема й загальної аудієнції в середу, 13 березня. Саме в атмосфері реколекцій він відсвяткує шосту річницю понтифікату, яка припадає на той самий день.