Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » День зосередження духовенства Луцької дієцезії в Маневичах і 25-річчя повернення храму
11:43 П'ятниця 0 408
12-10-2018, 11:43

День зосередження духовенства Луцької дієцезії в Маневичах і 25-річчя повернення храму

9 жовтня 2018 року в парафії Святого Духа в Маневичах на Волині відбувся традиційний щомісячний Дієцезіальний день зосередження для священиків і черниць Луцької дієцезії. Богопосвячені особи приєдналися до молитви вдячності маневицьких парафіян, для яких цей день мав особливе значення: 25 років тому їм повернули храм, який комуністична влада відібрала після Другої світової війни та сплюндрувала.
Під час конференції, якою розпочалася програма, отець Томаш Чопор звернув увагу на ніби прості, але такі важливі питання духовного життя: молитву, ставлення до себе й інших як до улюблених Божих дітей, сотворених за Його образом і подобою, свідчення євангельських істин власним життям. Отець зазначив, що коли є час на молитву, то й на все інше його не забракне. Варто дозволити Богові ввійти у своє життя, щоб відкрити цінність себе як священика, ченця чи черниці, поглянути на історію свого життя – як у ньому діяв і діє Бог, Який ніколи нас не залишає. Треба шукати в ближніх добра. Чому так багато людей перебуває у в’язницях? Бо постійно бачили в інших лише погане. Жити потрібно так, щоб люди, які ніколи не брали до рук Святого Письма, запитали, дивлячись на нас, хто такий Ісус Христос. А що таке щастя? Це коли перед сном дивишся в дзеркало й не соромишся себе, бо день був прожитий з Богом і для Нього.


Пізніше, перед виставленими Пресвятими Дарами, тривала молитва Розарію за дієцезію, духовенство, вірних і нові покликання до священства й чернечого життя.


Центральним пунктом дня зосередження була Євхаристія, яку очолив єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії. На початку Меси настоятель парафії отець Анджей Квічаля від імені парафіян висловив радість і вдячність Господові за те, що уже 25 років можна молитися й перебувати з Богом у цій святині.


На завершення Літургії єпископ іще раз привітав парафію з 25-річчям повернення храму, подякував настоятелеві й парафіянам за відновлення святині й висловив надію на щасливе завершення ремонтних робіт, які досі тривають. Він вказав, що, хоча зараз ми переживаємо скрутні часи, у нас не повинні згасати віра, надія й любов.

Після Меси відбулася коротка організаційна зустріч, де священики обговорили актуальні душпастирські справи. День зосередження завершився смачним обідом в атмосфері щирого спілкування й радості перебування разом.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий