Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » "НІ" введенню плати за вхід: французький єпископ
10:22 П'ятниця 0 1 548
17-11-2017, 10:22

"НІ" введенню плати за вхід: французький єпископ

Стефан Берн, представник французького уряду з національної спадщини, запропонував ввести продаж вхідних квитків в найбільш відомі історичні собори Франції. Такий захід, на думку Берна, посприяє вирішенню проблем, пов'язаних з їх утриманням та обслуговуванням.
Однак у понеділок Католицька Церква Франції відкинула цю ідею, наполягаючи на тому, що собори є «перш за все ... місцями молитви та богослужіння і, отже, доступ повинен бути безкоштовним».

Практика справляння плати за вхід в історичні церкви існує в деяких європейських країнах, включаючи Італію, Німеччину, Британію та Іспанію.

Жак Хабер, єпископ міста Сее на південному сході Франції, який очолює робочу групу французьких єпископів «Церква. Нові пастирські проблеми», прокоментував ситуацію, що склалася для видання La Croix.

«В першу чергу, така пропозиція суперечить закону 1905 року про відокремлення Церкви від держави. Цей закон передбачає, що центри богослужіння, побудовані до 1905 року, призначені для "вільного, виняткового і постійного" використання Церквою. Введення плати за вхід, таким чином, суперечило б першій умові», - зазначив єпископ.

Він також додав, що цей закон, який став результатом тривалого процесу, який почався ще за часів Французької революції, на протязі більше 110 років забезпечує баланс між органами державної влади та Церквою. Цей досвід, за словами єпископа Ж. Хабера, обумовлює хороше взаєморозуміння між обома сторонами.

«Будь-яке рішення, яке ставить це під сумнів, може привести до серйозних наслідків», - попередив єпископ.

За його словами, з тих пір як робоча група Католицької Церкви Франції приступила до обговорення цієї проблеми спільно з Міністерством культури в 2012-2013 рр., на порядку денному постійно виникало питання фінансів. Єпископ Хабер визнав, що пропозиція уряду спирається на зарубіжні моделі, однак нагадав, що в цих країнах Церква є власником будівель і тому питання про вільний або платний доступ в ті чи інші церкви і собори вирішується безпосередньо органами церковного управління.

Він також прокоментував приклади, коли деякі французькі церкви та собори вже ввели плату за вхід. На думку єпископа Хабера, така практика все ж можлива.

«Як тільки зрозуміло, що церква чи собор не є музеєм, а місцем або пам'яткою, відкритим для всіх, це правда, що за певних умов, які не впливають на цю відкритість, вступні гонорари може бути введено. Це стосується окремих, чітко визначених областей, за умови, що це не заважає загальному доступу.», - зазначив він.

В кінці вересня 2017 року президент Макрон доручив Стефану Берну провести ревізію пам'ятників французької культури по всій країні і знайти нові джерела їх фінансування. За даними газети "Le Parisien" чверть з 44 тисяч пам'ятників у Франції вимагають термінових заходів з порятунку.

В інтерв'ю 10 листопада Берн озвучив свої перші пропозиції: зробити вхід в собори платним, а також створити аналог британського фонду National Heritage, 4 мільйони учасників якого платять від 150 до 200 євро річних внесків.

Джерело - slovo.today з посиланням на international.la-croix.com

По темі:
Президент Франції стане каноніком базиліки св. Йоана Латеранського
У Парижі відкрилася унікальна виставка про 2000-літню історію християнства на Сході
Франція: єпископи запускають кампанію фінансової допомоги іракським учням і студентам
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.