Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканська школа віри в Харкові: про єдиного Бога
13:17 П'ятниця 0 155
12-10-2018, 13:17

Домініканська школа віри в Харкові: про єдиного Бога

Харківська Школа віри розпочала другий академічний рік. У суботу, 6 жовтня 2018 року, слухачів зібрала зустріч на тему «Чи в різних релігіях вірять в одного й того самого Бога?». Попровадив її відповідальний за школу віри отець Маріуш Возняк ОР.
Цього року на Школі віри будуть поетапно обговорені правди віри, тож перша лекція була присвячена першій із правд: є один Бог. Отець Маріуш Возняк вирішив звернутися до основ християнського віровчення, бо час від часу й вони потребують повторення й переосмислення з урахуванням викликів сучасності. Тема першої зустрічі, зокрема, виникла з потреби вірних зрозуміти погляди, за якими нема різниці у формі сповідання віри: мовляв, так чи інак ідеться про того самого Бога, тож усе одно, яку до якого храму ходити і яку релігію сповідувати.

Отець показав небезпеки, пов’язані з такою ідеєю. Вихідною точкою лекції було обговорення першої зустрічі представників різних релігій, яку організував в Ассізі 27 жовтня 1986 року Йоан Павло ІІ і традиційно продовжували Бенедикт XVI і Франциск. На ці зустрічі представники різних релігій збираються, аби бути разом і молитися, а не щоб молитися разом. Папа Йоан Павло ІІ наголошував, що головний об’єднавчий принцип як вірних різних релігій, так і всієї людської спільноти – це мир, а ім’я миру – Ісус Христос. Навіть ті, хто не визнає Христа, погоджуються, що мир – найважливіша справа.


Спираючись на текст Орігена «Проти Цельсія», отець Маріуш Возняк вказав, як важливо відповісти на питання щодо істинності віри в Бога. Він також звернувся до фрагменту з Діянь апостолів (розділ 17), у якому йдеться про проповідь Павла на ареопагу, де греки приносили жертву на вівтарі невідомому Богу; це показує, що прагнення пізнати Бога властиве кожному, тільки не кожен спроможний відкрити істинного Бога. Нарешті, доповідач спинився на концепції міфу, яку запропонував Мірча Еліаде, і показав, як розвивалося усвідомлення різниці між язичницькою вірою та християнством.

Питання слухачів були сконцентровані на практичних аспектах: наприклад, як розуміти спасіння людей, які не належать до католицизму чи загалом до християнства, і що робити, коли молоді люди відходять від християнської віри й ідуть до різних сект. Першу лекцію цього академічного року відвідали 25 осіб.

Вікторія Семенова

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий