Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до німецьких католиків: Об’єднати зусилля заради миру
11:02 Четвер 0 365
10-05-2018, 11:02

Папа до німецьких католиків: Об’єднати зусилля заради миру

Ключовим засобом для досягнення миру є «наше християнське заанґажування в сім’ї, у наших школах і формаційних інституціях, але й, насамперед, у політиці». Про це Папа Франциск нагадує у своєму посланні з нагоди відкриття 101-го Katholikentag (Дня католиків) у Німеччині. Захід, тема якого звучить: «Шукай мир», триває в місті Мюнстері з 9 до 13 травня.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Проблема фанатизму й поширення насильства


Серед найгостріших питань в громадській дискусії щодо релігії, як зауважує Глава Католицької Церкви, є «проблема фанатизму й поширення насильства», бо всюди, де людину вже більше не вважають Божим даром, присутні «незгода, образи та ненависть». Особливу тривогу він висловлює щодо дітей і молодих людей, які, змушені тікати з дому через війну, стукають до наших дверей, просячи притулку. «У їхній очах, – зазначає Папа, – бачимо ностальгію за миром».

У цьому контексті Понтифік звертає увагу на те, що «День католиків», який відбувається у Мюнстері, «заохочує вчитися шляхів миру задля нашого майбутнього з нашої історії». Саме в цьому німецькому місті 370 років тому був підписаний мирний договір, який поклав край руйнівній Тридцятирічній війні. «Було погоджено, – нагадує Папа, – покласти край воєнному душогубству, коєному людиною, і зловживанню релігією».

Спільні зусилля на користь миру


Глава Католицької Церкви наголошує на важливості християнських зусиль на користь миру, який зростає і тоді, коли християни різних конфесій «прилюдно єднаються у свідченні Христа» та разом анґажуються в суспільне життя. Адже Христос насправді є «нашим миром».
Справа миру, однак, вимагає зусиль з боку «всіх людей доброї волі», які представляють різні релігії. Бо всі можуть бути «посланцями миру».

Загальна участь у суспільних благах

Запорукою тривалого миру, як зазначає Папа, є справедлива участь всіх у суспільному добробуті, й у це «цінний внесок» роблять церковні харитативні інституції.

Мир, починаючи від слів

Понтифік підкреслив, що мир починається також від підбирання слів, які повинні бути добрими, гідними довіри й правдолюбними. Мирові служать також і «слова наших молитов», – додає він, побажавши німецьким католикам, щоб ці дні стали «великим святом віри і знаком миру, видимим здалека».

Головний суспільний захід німецьких католиків

«Katholikentag» (День католиків) у Німеччині був започаткований 1848 року як «Загальні збори Католицької асоціації Німеччини». Форум має здебільшого дискусійний характер і відзначається соціальним виміром. Останніми десятиріччями він став основним суспільним заходом німецьких католиків, який збирає десятки тисяч учасників для поглиблення віри, богословських знань, обговорення проблем сучасного вірянина та Церкви не тільки з Німеччини, а й з усього світу. Під час конгресу, що відбувається один раз на два роки, проводяться численні конференції, зустрічі, різноманітні релігійні, культурні, наукові, суспільно-політичні та духовні події.

За темою:
Папа: Подолання сучасних форм рабства вимагає спільних зусиль
Папа: Бог ніколи не зрікається Своїх дітей!
Папа: Любити – це опікуватись іншими

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 09:02 Середа 0 128 Відійшов до вічності бразильський кардинал Серафім Фернандес Араужо На 96-му році життя переставився до вічності кардинал Араужо, Отець Другого Ватиканського Собору, видатний бразильський ієрарх, що відзначився у сфері освіти й суспільних комунікацій.