Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа зустрівся з вірними, приналежними до руху фоколярів
17:43 Четвер 0 215
10-05-2018, 17:43

Папа зустрівся з вірними, приналежними до руху фоколярів

У четвер, 10 травня 2018 року, Папа Франциск здійснив подорож до центральноіталійського регіону Тоскани, де відвідав дві спільноти: Номадельфію – спільноту-селище католиків, члени якої живуть на зразок спільноти первісної Церкви, описаної в Діяннях Апостолів, та Лопп’яно – міжнародне містечко руху фоколярів, засноване 1964 року К’ярою Любік.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Понад 7000 тисяч вірних на зустрічі з Папою

Коли Понтифік прибув гелікоптером ВПС Італії до Лопп’яно, його привітали провідники фоколярів Марія Воче та її заступник, місцевий єпископ Хесус Моран. На спортивному майданчику Папу чекали понад 7 тисяч членів руху, яких він вітав, проїжджаючи папамобілем до санктуарію Пресвятої Богородиці Марії. Помолившись перед образом Богородиці з Дитям, Папа прибув на зустріч зі святковим збором, який ще від ранку очікував його приїзду.

Привітальне слово голови руху фоколярів

Зустріч розпочалася з вітального слова Марії Воче, голови руху, наступниці його засновниці К’яри Любік. Вона представила харизму та різні напрямки діяльності фоколярів, зазначаючи, що це містечко є «лабораторією життя, тренувальним залом побудови єдності в різноманітності».

«Нашим прагненням є, аби кожен, хто відвідує це містечко, знаходив тут домівку, родину, матір – Пресвяту Марію!» – сказала пані Воче, представивши «Божих волонтерів», які тут формуються, щоб ставати «ремісниками миру, аби змінювати суспільство зсередини», та 10 формаційних закладів, що діють в цитаделі.

Запитання мешканців Лопп’яно

Далі Понтифік відповів на запитання, які йому поставили представники спільноти. Перше стосувалося того, як переживати сучасні обставини після періоду заснування, прожитого разом із К’ярою Любіч. Відповідаючи, Папа використав два поняття з Послання святого Павла до Євреїв: щиросердечність і витривалість.

«Не залишайте своєї щирості, за яку чекає велика винагорода. Ви потребуєте лише витривалості, аби, виконуючи Божу волю, здобути те, що було обіцяне», – сказав Понтифік, пояснюючи, що ці два поняття треба розглядати в контексті пам’яті, адже людина без пам’яті починає вмирати. Він підкреслив, що дерево приносить плоди, коли має коріння: «Тож, якщо ти не маєш пам’яті, ти викорчуваний і не матимеш плодів».

У Лопп’яно нема периферій

Одне із запитань було про те, який свіжий та креативний внесок можуть зробити формаційні заклади й академічна установа як університет «Sophia», в будування оновленого лідерства. Папа вказав на досвід «спільного прямування вперед» як на стиль, притаманний членам спільноти Лопп’яно:

«Програми формування розцвіли у Лопп’яно у світлі харизми єдності, – зауважив він, – духовне формування до різних покликань, професійне формування та приготування до економічної й політичної діяльності, формування екуменічного діалогу з людьми інших переконань, культурне та церковне формування. Лопп’яно – це відкрите місто, це місто, яке виходить назустріч. У Лопп’яно немає периферій».

Іншим ключовим словом, на яке вказав Понтифік, є «близькість». За його словами, «неможливо бути християнином, не стаючи ближнім». Адже близькість – це те, що «зробив Бог, посилаючи у світ Свого Сина».

Креативна вірність

Третє запитання знову повернулося до теми актуалізації місії спільноти в контексті нової євангелізації та необхідності відповісти на виклики нашого часу. У цьому контексті Папа закликав підвести погляд вгору, дивлячись на майбутнє, яке починається сьогодні, з «довірливою вірністю» та «великодушною креативністю».

«Історія Лопп’яно, – сказав він, – лише починається. Це мале зернятко, вкинуте в борозну історії, яке вже буйно проросло, але ще повинно міцно вкоренитися та принести суттєві плоди на служінні місії звіщення та втілення Ісусового Євангелія, якою Церква покликана жити. І це вимагає покори, відкритості, спільних зусиль і здатності ризикнути».

«Креативна вірність» полягає в тому, щоби «бути вірними початковому натхненню, й, водночас, відкритими до подиху Святого Духа, сміливо ступаючи на нові дорогі, які Він вказує». Як зразк Папа запропонував Пресвяту Богородицю, Яка під час весілля в Кані Галилейській, взяла ініціативу в Свої руки: «Бо Вона – вірна й креативна жінка, смілива, відверта й терпелива, та вміє переносити труднощі».

За темою:
Папа: Подолання сучасних форм рабства вимагає спільних зусиль
Папа: Бог ніколи не зрікається Своїх дітей!
Папа: Любити – це опікуватись іншими

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 99 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.