Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Блаженна мати Клара Фей, опікунка та вихователька вбогих дітей
13:26 Понеділок 0 415
7-05-2018, 13:26

Блаженна мати Клара Фей, опікунка та вихователька вбогих дітей

У суботу, 5 травня 2018 року, у німецькому місті Аахен відбулася беатифікація Клари Фей, засновниці згромадження Сестер Вбогого Дитяти Ісуса. Урочистості очолив префект Конгрегації у справах проголошення святих кардинал Анджело Амато.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Клара Фей народилася в Аахені, у заможній і дуже релігійній сім’ї, яка багато допомагала вбогим і нужденним. Важливою подією в житті 11-річної дівчини став сон про бідного хлопчика. Клара подала йому милостиню, а він сказав їй, що в тому місті має багато бідних братів і сестер і попросив опікуватися ними. На запитання про те, звідки він і хто, хлопчик показав пальцем в небо і сказав: «Я – вбоге Дитя Ісус». Великий вплив на світогляд Клари мала також її вчителька Луїза Гензель, німецька релігійна письменниця, яка навернулася з лютеранства до католицизму й закликала молодих дівчат допомагати бідним сім’ям, в яких були хворі.

Це були роки індустріалізації і в місті Аахен швидко збільшувалася кількість бідних. На зростання покликання молодої Клари вплинуло також те, що кожної суботи її мати збирала вдома людей, які обговорювали те, як можна допомогти бідним людям у їхньому місті. Молоді дівчата брали активну участь у цих обговорюваннях і одна з них запропонувала відкрити школу для бідних і марґіналізованих дітей. 1837 року ця пропозиція була втілена в життя.

Уже в ранньому віці у Клари з’явилося бажання стати черницею, але, завдяки своєму досвідові допомоги бідним, обговоренням у батьківському домі та праці в школі, вона усвідомила, що її покликання полягає в тому, щоби заснувати нове згромадження. Таким чином 1842 року Клара створила Згромадження Бідного Дитяти Ісуса, місією якого було виховання дітей і молодих дівчат.

1876 року черниці нового згромадження змушені були покинути Німеччину, оскільки Отто фон Бісмарк, перший канцлер Німецької імперії, бажав обмежити вплив католиків на суспільство й найефективнішим способом цього вважав заборону католикам працювати у сфері освіти.
Таким чином сестри згромадження Бідного Дитяти Ісуса опинилися в голландському місті Сімплевед, де заснували «Дім Лорето». Щойно 1891 року черниці змогли повернутися до Німеччини, але їхня засновниця через похилий вік залишилася в Голландії, де й відійшла до вічності. 2012 року її мощі було перенесено до кафедрального собору міста Аахен.

За темою:
Блаженний Янош Бреннер, угорський послідовник святого Тарсикія
Польська медсестра Анна Хшановська – нова блаженна Католицької Церкви
Аргентина: беатифікація с. Каталіни де Марія – зразкової дружини й матері, засновниці чернечого Згромадження

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 09:02 Середа 0 128 Відійшов до вічності бразильський кардинал Серафім Фернандес Араужо На 96-му році життя переставився до вічності кардинал Араужо, Отець Другого Ватиканського Собору, видатний бразильський ієрарх, що відзначився у сфері освіти й суспільних комунікацій.