Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Подолання сучасних форм рабства вимагає спільних зусиль
14:03 Вівторок 0 217
8-05-2018, 14:03

Папа: Подолання сучасних форм рабства вимагає спільних зусиль

Рабство – це не щось давнє й забуте, це глибоко вкорінена річ, яка проявляється й сьогодні,  нагадує Папа Франциск у відеозверненні до учасників другого міжнародного екуменічного форуму на тему «Старі проблеми нового світу», який з 5 до 8 травня триває у столиці Аргентини Буенос-Айресі під егідою Константинопольського патріарха Варфоломія І, Буенос-Айреської православної архієпархії та православного інституту ім. Патріарха Атенаґори (Каліфорнія, США).
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Екуменічна співпраця

Завданням форуму – об’єднати експертів, політиків, богословів, науковців із Латинської Америки та інших регіонів світу з метою розвивати дискусію, започатковану першим таким форумом, що відбувся у лютому 2017 року в Стамбулі завдяки співпраці між патріархом Варфоломієм та архієпископом Кентерберійським Джастіном Уелбі, головою Англіканської співдружності. Він був присвячений явищу торгівлі людьми, а його тема звучала «Гріхи в нас перед очима». Тодішня зустріч завершилася підписанням спільної декларації, де було висловлено спільне заанґажування у справу викорінення сучасних форм рабства.

Трагічна дійсність сьогодення

«Рабство не є чимось дівнім. Йдеться про практику, яка глибоко вкорінена та проявляється й сьогодні в різних формах: торгівля людьми, експлуатація, спричинена боргами, визискування дітей, сексуальна експлуатація чи примусова домашня праця – лише деякі з-поміж багатьох форм. Кожна з них гірша за інші», – зазначає Папа Франциск у відеопосланні до учасників форуму.

Як зауважує Глава Католицької Церкви, незважаючи на брак інформації щодо деяких регіонів, навіть наявні дані вражають, і, хоч, імовірно, є заниженими. Згідно з деякими відомостями, йдеться про 40 мільйонів жертв рабства.

Неприпустимо вмивати руки

«Перед обличчям цієї трагічної дійсності ніхто не має права вмивати руки, якщо не бажає ставати деякою мірою співучасником цього злочину проти людяності», – наголошує Понтифік, додаючи, що перше завдання це «впровадження стратегій, які спрятимуть кращому ознайомленню з темою, розриваючи завісу байдужості». Адже здається, що «чимало людей не хочуть зрозуміти серйозність проблеми».
Як зауважує Папа Франциск, це викликано тим, що безпосередньо втягнені в злочинні формування не хочуть, аби про це говорили, щоби не втрачати прибутки, як і чимало «кінцевих споживачів», навіть знаючи про проблему, воліють не говорити про неї, користаючись «послугами» жертв торгівлі людьми.

«Ми не маємо права відвертати свій погляд і заявляти про своє незнання чи невинність», – стверджує Папа Франциск, переходячи до другого завдання: «діяти на користь тих, хто стали невільниками». Це означає «захищати їхні права» та не дозволяти «корумпованим особам і злочинцям уникати відповідальності й аби за ними було останнє слово».

Боротися не лише з наслідками, а й із причинами

«Не вистачить» впроваджувати програми, спрямовані на покарання визискування людей, якщо після цього «не вирішувати причини, найглибшого коріння цієї проблеми». «Коли країни страждають від крайньої бідності, насильства й корупції, то економіка, законодавчі рамки й основні інфраструктури не ефективні й неспроможні гарантувати безпеку, добробут і основні права», – наголошує Понтифік, вказуючи, що це сприяє тому, що «автори цих злочинів й надалі діють у повній безкарності».

Крім того, соціологічні дослідження вказують на те, що організована злочинність обирає своїх жертв серед людей, які не мають достатніх засобів для утримання. Отже, відповідь полягає в тому, щоби «створювати можливості для цілісного людського розвитку, починаючи від якісної освіти» та відкриваючи «нові можливості зростання через працевлаштування».

Необхідність спільних зусиль

Ця «величезна» праця, яка вимагає «мужності, теріння й витривалості», потребує «спільних і глобальних зусиль» з боку різних суспільних діячів. «Церкви так само, – наголошує Понтифік, – повинні брати участь у виконанні цього завдання. Тим часом, як окремі особи та групи ганебно спекулюють темою рабства, ми, християни, усі разом покликані розвивати дедалі тіснішу співпрацю таким чином, аби долати будь-які прояви нерівності та дискримінації, через яку стає можливим те, що людина може поневолювати іншу людину».

Такі спільні зусилля, за словами Папи Франциска, будуть «справжньою допомогою в побудові оновленого суспільства, спрямованого на свободу, справедливість і мир».

За темою:
Папа до Неокатехуменальної дороги: Місія – це пріоритет Церкви
Папа: Молитва, вбогість і терплячість – три опори богопосвяченого життя
Папа: Любов не може бути зарезервованою лише для особливих моментів

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 99 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.