Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відкриття шкільної спортзали в прифронтовому Новолуганському
09:32 Четвер 0 985
23-11-2017, 09:32

Відкриття шкільної спортзали в прифронтовому Новолуганському

22 листопада об 11:00 в прифронтовому селищі Новолуганське, Бахмутського району Донецької області,відкрили спортзалу в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.
На відкриття завітав Його Екселенція Єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви, голова Технічного Секретаріату Акції «Папа для України», владика Едуард Кава: “Сьогодні на відкритті цієї спортзали ми бачили обличчя і посмішки дітей. Немає сумніву, що ці діти заслуговують того, щоб їм дати надію. Щоб з любові до них показати, що життя є іншим. Так зараз воно важке, але завтра — маємо надію і довіряємо Богу, що стане іншим”.


Новолуганська Загальноосвітня школа знаходиться на лінії розмежування в притул до ведення вогню. На початок навчального року в школі навчається 200 дітей, які отримали доступ до якісного дозвілля.


В школі організовані спортивні секції, але стан спортивної зали не дозволяв проводити заняття спортивних секцій та уроків фізкультури і Акція «Папа для України» у співпраці з Асоціацією милосердя «Еммануїл», на прохання адміністрації школи, відремонтували спортзалу в якій вже 45 років не було ремонтних робіт (з часу побудови 1972 року). У спортивній залі підлога, стіни, стеля, двері, освітлення та опалення були в незадовільному стані, ремонту потребував також коридор між залою і роздягальнями та допоміжні приміщення для спортивного інвентаря.


Також роздягальні потребували ремонту підлоги, стін, дверей, освітлення, каналізації, водопроводу, були відсутні душові кабіни, унітази, та гаряча вода ( необхідні були бойлери для нагріву води на кожну з двох душових кабінок).
Діти прифронтового села Новолуганське мають великий інтерес до спорту і окрім шкільної спортзали в селі ніяких спортивних закладів нема, тому спортзала в Новолуганській школі стане чи не єдиним осередком дитячого спортивного дозвілля в цьому селі.


Нагадаємо: Вже другій рік в Україні триває благодійна місія Папи Римського Франциска «Акція Папа для України». Близько 16 мільйонів євро були зібрані з європейських католицьких парафій на допомогу людям, котрі постраждали від збройного конфлікту. Прямими бенефіціарами є мешканці лінії розмежування та ВПО, що проживають в безпосередній близькості до постраждалих територій, окремим пунктом також є Київ та Київська область. За попередній період Ініціатива Святішого Отця для України була реалізована 21 партнером-виконавцем широкомасштабних програм гуманітарної допомоги та 44 партнерами-виконавцями малих ініціатив. Більшість програм Акції були сфокусовані на східній Україні. Акція «Папа для України» приділяє особливу увагу забезпеченню охопленню всіх цільових областей / секторів покриваючи максимальну кількість потреб.
За період з вересня 2016 року по вересень 2017 року було реалізовано більше шести з половиною мільйонів євро допомоги.


Допомога від Акції «Папа для України» станом на кінець серпня охопила 160564 тільки прямих бенефіціарів, тоді коли кількість непрямих отримувачів допомоги сягає до півмільйона осіб. Основні сектори допомоги: харчування, утеплення, WASH та охорона здоров’я. На сьогодні нова хвиля Акції спрямована на «зимові» потреби.


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий