Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Папа Франциск зустрівся з представниками Європейської Федерації Родинних Асоціацій
12:19 П'ятниця 0 117
2-06-2017, 12:19

Папа Франциск зустрівся з представниками Європейської Федерації Родинних Асоціацій

Серед різних криз, які охопили Європу, бачимо також кризу інституту сім’ї. Але криза – це спонуки з довір’ям і надією ще більше та краще працювати.
Такими думками поділився Папа Франциск, приймаючи у четвер, 1 червня 2017 р., представників Європейської Федерації Родинних Асоціацій з нагоди 20-річчя цієї організації, яка об’єднує асоціації з 14 європейських країн та, відстоюючи родинні цінності, має свої представництва при Раді Європи, Міжнародній Конференції неурядових організацій та Платформі ЄС з питань фундаментальних прав.
Приймаючи учасників ювілейних заходів, що протягом трьох днів відбувалися у Римі, Святий Отець зауважив, що хоч 20 років – це незначний період для підбиття підсумків, але це – слушний час для того, щоб подякувати Богові за старання, покликані спонукати інших докладати зусилля для того, щоб «Європа не перестала вважати родину своїм найціннішим скарбом».
«У дійсності, родини не є музейними експонатами, адже через них конкретизується дар, через взаємне заанґажування та великодушну відкритість на дітей, як також на служіння суспільству. Таким чином, родини є немовби закваскою, що сприяє зростанню людянішого та більш братерського світу, в якому ніхто не почуватиметься відкиненим чи покинутим», – наголосив Понтифік.
Роздумуючи на діяльністю Федерації як у церковному, так і громадському середовищі, Папа зауважив, що на перший погляд може здаватися, що мова йде про відокремлені та відмінні вимоги. Однак, у дійсності, вона «відповідає служінню тій добрій новині, якою є сім’я». А беручи до уваги те, що саме через красу та радість взаємної любові в родині конкретизується поняття дару, можна ствердити, що «не існує кращого союзника для цілісного поступу суспільства, як сприяння присутності родин у соціальному середовищі».
«У дійсності, залишається актуальним те, що сім’я є основою суспільства й не перестає бути найпридатнішою структурою для того, щоби забезпечувати людині цілісне добро, необхідне для постійного розвитку», – вів далі Святий Отець, пояснюючи: «Родина – це найвищі міжособистісні стосунки, оскільки вона є спільністю осіб. Подружні стосунки, батьківство, материнство, синівство та братерство вчиняють можливим включення кожної людини до людського роду. Спосіб переживання цих стосунків продиктований сопричастям, двигуном справжньої гуманізації та євангелізації».
На думку Понтифіка, саме «родинний стиль» може дати відповідь на невідкладну необхідність утвердження «культури зустрічі», в якій «цінується єдність у різноманітності, взаємність і солідарність між поколіннями», адже він не походить з якоїсь ідеологізації, але ґрунтується на «непорушній гідності людської особи». Цей «родинний капітал» повинен пронизувати «економічні, суспільні та політичні взаємини Європейського континенту».
«У Європі на даний час виходять на як кризи різного характеру, включаючи й інститут родини. Але кризи – це спонуки ще більше та краще працювати з довір’ям та надією», – вів далі Святий Отець, відзначивши ініціативи Федерації родинних асоціації Європи, спрямованих на те, щоб підтримувати конкретні заходи на користь сім’ї в економічній ділянці та у сфері зайнятості.
Наступник святого Петра особливо виокремив «чотири кризи», які сьогодні переживає Європа – демографічну, освітню, у сфері зайнятості та пов’язану з міграцією. І саме в «культурі зустрічі» вони можуть знайти «позитивні горизонти», коли представники різних суспільних, економічних та політичних груп «об’єднуються, аби окреслити заходи на користь сім’ї». Це вимагає від родинних асоціацій «викликати конструктивний діалог», не приховуючи «своєї християнської ідентичності».
Далі Папа звернув увагу на те, що для виконання таких зобов’язуючих завдань «родина не може залишатися ізольованою», але повинна виходити назовні, діалогувати та зустрічатися з іншими. У цьому контексті він також наголосив на важливості «союзу між поколіннями», де похилі віком є «постійною пам’яттю, яка повинна спонукати брати до уваги також і мудрість серця, а не лише технології», а молодь «є виявом відповідальності».
«Врешті, заохочую вас з креативністю розвивати нові методи й ресурси, спрямовані на те, щоб як у церковній, так і в громадській сферах родина могла здійснювати потрійне завдання підтримки нових поколінь, супроводу на часто розбитих дорогах життя та проводу, що покаже орієнтири цінностей та сенсу в щоденній мандрівці», – побажав Святий Отець представникам Європейської Федерації Родинних Асоціацій.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
ПАПА ФРАНЦИСК: У МОЛОДИХ СВЯЩЕНИКАХ БАЧУ МОЛОДІСТЬ ЦЕРКВИ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:03 Четвер 0 122 Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі У Святій Землі відбулися традиційні заходи, пов’язані з початком Адвенту – часу підготовки до Різдва в літургійній традиції Римсько-Католицької Церкви. Ці заходи відбуваються за участі настоятеля Кустодії Святої Землі, францисканської провінції в регіоні, й цього року збігаються зі святкуваннями 800-річчя служіння братів менших на цих теренах.