Святий Престол схвалює поглиблений розгляд питань, таких як торгівля людьми та сучасне рабство, що завдають чимало страждань дедалі більшій кількості жертв у кожній частині світу.
З такими словами отець Майкл Черні, ТІ, заступник Секретаря Відділу у справах мігрантів Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини, звернувся до учасників п’ятої тематичної сесії підготовчого процесу прийняття Глобального договору про безпечну, впорядковану та регулярну міграцію, який Генеральна Асамблея ООН планує прийняти у 2018 році. Тематична сесія проходила 4-5 вересня у Відні на тему «Контрабанда мігрантів, торгівля людьми та сучасні форми рабства: належне визначення, захист та допомога мігрантам та жертвам торгівлі людьми».
У своїй доповіді отець Черні зазначив, що, незважаючи на великі досягнення міжнародних угод, шукачі притулку та мігранти, які ризикують своїм життям у пошуках безпеки та нового пристановища, дедалі частіше стають жертвами злочинних організацій. Він також наголосив, що безпечні, регулярні та доступні маршрути недоступні для більшості мігрантів, тому багато з них звертаються до контрабандистів. А оскільки, у більшості випадків, сучасна контрабанда людей, тобто їх незаконне перевезення в іншу країну, має в собі елементи торгівлі людьми, вибір цього способу міграції може мати для людини катастрофічні наслідки.
«Святий Престол підкреслює важливість забезпечення належних правових рамок та надійних шляхів, для того щоб мігранти не ставали жертвами торгівлі людьми», – наголосив представник Ватикану. Він зазначив, що кількість мігрантів, що стали жертвами контрабанди та торгівлі людьми, тривожно зростає. Згідно з Звітом про торгівлю людьми у світі, опублікованим у 2016 році, 51 % жертв становлять жінки, 21 % – чоловіки, 20 % – це дівчатка та 8 % – хлопчики.
За словами отця Черні, торгівля людьми – це багатомільярдна індустрія, одна з найприбутковіших у світі, жертвами якої є від 21 до 46 мільйонів людей. «Рабство не повинно бути неминучим аспектом економіки, – наголосив доповідач. – Навпаки, бізнес повинен бути першим у боротьбі з цим лихом».
Далі священик звернув увагу на необхідність виконання практичних дій, спрямованих на запобігання та подолання наслідків торгівлі людьми: слідчі дії повинні координуватися на національному, регіональному та міжнародному рівнях; необхідно забезпечити обмін даними, а також правовий захист потерпілих, а злочинців потрібно притягати до відповідальності.
В цьому контексті важливою є також підготовка державних службовців та встановлення національної політики, що гарантує іноземцям доступ до правосуддя. Приймаючі країни повинні забезпечувати допомогу, психологічну підтримку та реабілітацію жертвам торгівлі та застосовувати до них «принцип невисилання». Жертвам слід дати дозвіл на перебування в країні під час їхньої реабілітації та розглядати можливість продовження дозволу на проживання для праці.
Цитуючи слова із Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня миру 2015 року, отець Майкл Черні зазначив, що торгівля людьми – це глобальне явище, яке перевищує компетенцію будь-якої спільноти чи країни, тому, для його подолання, потрібна мобілізація, що відповідає масштабам цього явища. Він закликав представників політичних органів, бізнесу, академічних кіл, громадянського суспільства та релігійні спільноти робити свій незамінний вклад у боротьбу з цим явищем.
На завершення, отець Черні наголосив, що успіх Глобального договору про безпечну міграцію визначатиметься тією мірою, наскільки з міграційних маршрутів зникатиме торгівля людьми. «Нелегальна міграція – це не вільний вибір. Люди змушені погоджуватися на неї, бо правові та безпечні канали просто недоступні», – наголосив він.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
Ватиканський дипломат про захист від ядерної загрози