Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Представник Святого Престолу – про людський вимір роботи ОБСЄ

Представник Святого Престолу – про людський вимір роботи ОБСЄ

Під час 24-ї сесії Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка відбулась у Відні 7–8 грудня 2017 р., від імені Святого Престолу виступив архієпископ Поль Річард Ґаллаґер, Секретар, відповідальний за стосунки з державами. Він зосередився на викликах, які стоять перед ОБСЄ, і на нових можливостях для її праці.
Архієпископ Ґаллаґер зазначив, що Святий Престол стурбований «закам’янілістю сердець» у ставленні до чужинців, біженців і всіх, хто стає жертвами несправедливої дискримінації через расову, статеву, мовну або релігійну приналежність. ОБСЄ зустрічається також зі внутрішніми викликами, такими, як дискусії щодо призначення вищих посадовців, ухвалення бюджетів тощо.

«Довіра Святого Престолу до ОБСЄ, ґрунтується на невпинній вірності "Євангелію миру" та його звіщуванні». Архієпископ Ґаллаґер процитував слова Папи Павла VI, який у зверненні до ООН 1965 року зазначав, що «мир будується не лише за допомогою політики та рівноваги між владою й різними інтересами. Він будується розумом, ідеями, зусиллями на користь миру».

Архієпископ Ґаллаґер згадав також про Гельсінські угоди, які визнали загальні права та свободи людини як «важливим чинником для розбудови миру, справедливості та добробуту, необхідних для забезпечення розвитку дружніх взаємин і співпраці між країнами-учасницями та всіма державами». Доповідач звернув увагу на те, що «етична філософія Гельсінських угод пов’язана з людським елементом миру й міжнародних стосунків». Він пояснив, що саме тому Святий Престол наголошує на центральній ролі «третього виміру» діяльності ОБСЄ – людського. «Безпека та співпраця між державами будуть тривкі тільки в тому випадку, якщо вони засновані не на політичному чи стратегічному суперництві, а на справедливості, солідарності та дотриманні загальних прав людини й основних свобод».

Детальніше про це можна прочитати на сайті Радіо Ватикану.

По темі:
Учасники конференції ОБСЄ в Києві проаналізували релігійну ситуацію в Україні
Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові
Папа Франциск – про багату спадщину латинської традиції
Новини зі світу Ватиканський дипломат про цінності чесного спорту Католицька Церква завжди розглядала спорт як вираження всього буття людини. Спортивна діяльність пов’язана з вихованням і формуванням, з людськими стосунками й інтеграцією, врешті, з духовністю й цілісністю. Про ці три аспекти, через які спортивна діяльність може сприяти мирові й розвиткові, говорив архієпископ Іван Юркович, Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Женеві, виступаючи 28 листопада 2017 року під час Надзвичайної сесії Міжнародного Альянсу чесного спорту.