Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Світ потребує відкритих сердець вірних різних релігій

Папа: Світ потребує відкритих сердець вірних різних релігій

«Особливо відрадним знаком нашого часу є те, що віряни та люди доброї волі дедалі сильніше відчувають покликання співпрацювати у формуванні культури зустрічі, діалогу та співпраці у служінні людству», – сказав Папа Франциск, промовляючи до учасників міжконфесійної та міжрелігійної молитовної зустрічі в намірі миру, яка 1 грудня 2017 р. відбулася на подвір’ї резиденції архиєпископа Дакки та була останньою подією другого дня перебування Святого Отця в Бангладеш.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Подія включала хореографічні постановки традиційних місцевих танців, релігійні гімни, вітальне слово архієпископа Дакки кардинала Д’Розаріо, представників мусульманської, індуїстської, буддійської, християнської спільнот і громадянського суспільства. Після пісні-молитви за мир слово взяв Папа Франциск, який назвав цю зустріч «значущим моментом» свого візиту до країни.

«Слова, які ми почули, і пісні й танці, які прикрасили це наше зібрання, красномовно виразили прагнення гармонії, братерства і миру, присутнє в навчанні релігій світу», – сказав Папа. Він побажав, щоб ця зустріч стала виразним свідченням зусиль провідників та релігійних людей цієї країни «жити у взаємній пошані».

Назвавши відрадним те, що віряни й люди доброї волі відчувають покликання співпрацювати у формуванні культури зустрічі, Понтифік підкреслив, що це вимагає «чогось більшого за просту толерантність» і спонукає «простягнути руку іншій людині з настановою взаємної довіри та порозуміння», будуючи єдність, «яка у відмінностях вбачає не загрозу, а джерело потенційного збагачення та зростання».

«Це закликає нас дбати про відкритість серця, щоб дивитися на інших як на шлях, а не перешкоду. Тож дозвольте мені коротко перерахувати суттєві характеристики цієї "відкритості серця", яка є передумовою культури зустрічі», – сказав Папа, наголосивши, насамперед, що відкритість серця – це «ворота», не «абстрактна теорія, а прожитий досвід», який дозволяє нам «розпочати життєвий діалог, а не просто обмін ідеями». Вона вимагає доброї волі, її не треба плутати з байдужістю чи необхідністю приховувати свої найглибші переконання.

За словами Святого Отця, відкритість серця нагадує драбину, яка досягає Абсолюту. Адже через її трансцендентний вимір ми «усвідомлюємо необхідність очищувати свої серця». Тоді й наше поле зору ставатиме яснішим, завдяки чому зможемо «розуміти й цінувати інших людей та їхню точку зору».

Врешті, відкритість серця, як зауважив Папа, – це «шлях, який веде до пошуків добра, справедливості й солідарності», до шукання «добра нашого ближнього». «Різні релігійні громади Бангладеш ступили на цей шлях через заанґажування в піклування про землю, наш спільний дім, і боротьбу з наслідками природних катаклізмів, які трапилися в цій країні останніми роками», – сказав Святий Отець. Він додав: «Дух відкритості, прийняття та співпраці між вірянами не лише спричиняється до культури гармонії та миру– він її серце. Як же наш світ потребує цього серця, яке рішуче б'ється, аби протидіяти вірусові політичної корупції, деструктивним релігійним ідеологіям, спокусі заплющити очі перед обличчям потреб бідних, біженців, переслідуваних меншин і найслабших! Скільки ж відкритості потрібно для того, щоб прийняти людей нашого світу, особливо молодь, яка іноді почувається самотньою та розгубленою, шукаючи сенсу життя!»

Підсумовуючи, Папа подякував учасникам зустрічі за зусилля, спрямовані на підтримку культури зустрічі, запевнивши молитву за те, щоб це прагнення розпізнавати добро та впроваджувати його в життя допомогло всім вірним «зростати у мудрості та святості». «Відкриваю своє серце перед вами усіма та ще раз дякую за вашу гостинність. Пам'ятаймо одні про одних у наших молитвах», – сказав він.

Далі англіканський єпископ проказав молитву за мир.

По темі:
Бангладеш – другий етап Апостольської подорожі Папи Франциска
Папа у Бангладеш: Майбутнє демократії залежить від пошани до гідності кожної людини
Папа Франциск висвятив 16 священиків для Бангладеш
Новини з Ватикану Папа: Ісус дає нам Свою любов, щоб ми нею любили ближніх Любов, об’явлена на Христовому хресті, перетворює в тілесні наші кам’яні серця, робить нас спроможними пробачати й любити ворогів. Таким думками Папа Франциск поділився під час недільної зустрічі з римлянами та паломниками з нагоди молитви до Пресвятої Богородиці.