Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Архієпископ Ауза про похилих віком: не відкидати, а залучати
23:18 Четвер 0 35
6-07-2017, 23:18

Архієпископ Ауза про похилих віком: не відкидати, а залучати

Необхідно поширювати пошану до гідності похилих віком людей, адже вони – джерело суспільного багатства.
Це один із пріоритетів, на який вказав архієпископ Бернадіто Ауза, постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Нью-Йорку, виступаючи в середу, 5 липня 2017 року, під час 8-ї зустрічі робочої групи, яка працює з питаннями так званого третього віку. Її засідання відбуваються у Нью-Йорку від 5 до 7 липня.
Зупинившись на темі вкладу похилих віком осіб у суспільний розвиток, ватиканський дипломат підкреслив, що уважність до цієї категорії осіб набуває дедалі критичнішого значення з огляду на швидке зростання їхньої кількості. За його словами, відповідь на потреби похилих віком і розвиток конкретних заходів, необхідних для захисту їхніх прав, належать до невідкладних пріоритетів.
Апостольський Нунцій нагадав слова Папи Франциска, сказані під час загальної аудієнції 4 березня 2015 року: «Завдяки поступові в медицині тривалість життя продовжилася. Але суспільство не "розширилося" для життя! Кількість похилих віком зросла, але наші суспільства не організовані належним чином для того, щоб зробити їм місце з належною пошаною та конкретною увагою до їхньої тендітності та гідності».
У цьому контексті архієпископ Ауза звернув увагу на те, що старі люди додатково вразливі в різних аспектах, зокрема щодо бідності, самотності та стану здоров’я. Також стихійні лиха, збройні конфлікти чи фінансові кризи призводять до поглиблення важкості їхнього становища, утруднюючи доступ до служб невідкладної допомоги, і без того непростий із огляду на фізичні обмеження, пов’язані з втратою мобільності.
Як зауважив представник Святого Престолу при ООН, похилі віком люди часто виявляються вилучені з активної участі в суспільному житті. Різні політичні програми та стилі поведінки можуть відкинути на узбіччя тих, хто свого часу перебував у центрі наших спільнот, тоді як вони, за словами Папи Франциска, є «ресурсом мудрості нашого народу».
«Доки ми молоді, – говорив Папа Франциск під час згаданої загальної аудієнції, – ми схильні ігнорувати старіть, ніби йдеться про якусь хворобу, від якої треба триматися якнайдалі. Коли ж постаріємо, особливо якщо ми бідні, самотні чи хворі, то відчуваємо прогалини суспільства, запрограмованого на ефективність, наслідком чого стає ігнорування похилих віком».
Отож, як наголосив ватиканський дипломат, опрацювання й поширення політик і практик, що сприятимуть залученню старших людей до політики та процесу ухвалення рішень, цілковито необхідне. Потрібно також гарантувати належне пенсійне забезпечення й доступ до постійної формації.
Щодо похилих віком людей, які заторкнуті хворобами, інвалідністю чи когнітивними проблемами або які, живучи у стані ізольованості, не можуть долучитися до суспільного розвитку, архієпископ Ауза підкреслив, що вони проживають період, позначений великими потребами. І саме в цих обставинах на нас лежить обов’язок виявити їм свою любов і пошану.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Ватиканський дипломат: Освіта – джерело надії
Ватиканський дипломат про протидію торгівлі людьми
Представник Cвятого Престолу про кризу у Венесуелі: Єдиним шляхом є переговори

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:05 П'ятниця 0 47 Угода між Секретаріатом з питань комунікацій та Орденом Єзуїтів

У четвер, 21 вересня 2017 р., у Ватикані повідомлено про підписання угоди між Секретаріатом з питань комунікацій, до якого від 1 січня цього року входить теж Радіо Ватикану, та Орденом Єзуїтів.