Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Бог першим нас полюбив і шукає
14:01 Понеділок 0 445
12-06-2017, 14:01

Папа: Бог першим нас полюбив і шукає

Вічне життя – це безмежна любов Отця, яку Ісус дарував нам на хресті і яка діянням Святого Духа пролила на землю та в кожне серце нове світло. Роздумам про це Папа Франциск присвятив своє повчання перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 11 червня 2017 року. Роздумуючи над читаннями свята Пресвятої Трійці, він зазначив, що вони допомагають нам «увійти в таємницю ідентичності Бога».
В уривку з послання святого Павла до Коринтян знаходимо такі слова: «Благодать Господа Ісуса Христа й любов Бога і причастя Святого Духа з усіма вами» (2 Кор 13, 13). Як зауважив Святий Отець, це благословення – «плід особистого досвіду» Божої любові, яка перемінила життя апостола. Завдяки цьому досвідові він може закликати християн: «Радійте, прагніть до досконалості, підбадьорюйтеся, будьте однієї думки, живіть мирно» (в. 11).
«Християнська спільнота, навіть зі своїми людськими обмеження, може стати відблиском сопричастя Пресвятої Трійці, Її доброти та краси. Але це, як свідчить сам Павло, обов'язково проходить через досвід Божого милосердя та Його прощення», – сказав Папа, додаючи, що саме так сталося з євреями під час виходу з єгипетського рабства.
Коли народ порушив союз, Бог явився Мойсеєві, щоб оновити завіт, назвавши Себе так: «Бог милосердний і ласкавий, нескорий на гнів, многомилостивий, і вірний» (Вих 34, 6). «Це ім’я вказує на те, що Бог – не далекий і замкнений у Собі, що Він – Життя, яке прагне передаватися, відкритість, Любов, яка вибавляє людину від невірності», – сказав Святий Отець. Об'явлення Господа сповнилось у Новому Завіті завдяки Ісусові, який «показав нам обличчя Бога, Єдиного сутнісно та Триєдиного в Особах».
У Євангелії зустрічаємо видатного фарисея Никодима, який мав видне становище у громаді, але «не припиняв шукати Бога», не вважав, що вже досягнув мети, а тому почув відлуння Божого голосу в Ісусових словах. Під час нічної розмови з Назаретянином він нарешті зрозумів, що «Бог його вже шукав і чекав, що особисто його любить». «Бог завжди першим нас шукає, чекає, любить нас», – сказав Папа, наводячи відповідь Ісуса Никодимові: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним».
«Чим же є оте вічне життя? Воно – це безмірна й безкорислива любов Отця, яку Ісус дарував на хресті, віддаючи Своє життя за наше спасіння. І ця любов діянням Святого Духа пролила на землю й у кожен серце, яке його приймає, нове світло, яке виявляє темні закутки й закам'янілість, що заважають нам приносити добрі плоди любові й милосердя, – підсумував Папа Франциск. – Нехай же Пречиста Діва Марія допоможе нам дедалі більше заглиблюватися у сопричастя Трійці, аби переживати любов, яка надає сенсу нашому існуванню».
Після Богородичної молитви Понтифік присвятив кілька слів новопроголошеній блаженнній Італі Мелі, беатифікованій напередодні в італійському місті Спеція. «Вирісши в родині, далекій від віри, у молодості вона визнавала себе атеїсткою, але навернулася завдяки насиченому духовному досвідові. Вона активно діяла серед католицького студентства, а згодом стала бенедиктинською облаткою та звершила містичний шлях, зосереджений на таїнстві Пресвятої Трійці. Нехай же свідчення нової блаженної заохотить нас протягом дня часто підносити свою думку до Бога Отця, Сина і Святого Духа, Який мешкає в кімнаті нашого серця».
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Папа: Хто ранить Церкву – той чинить важкий гріх
Папа Франциск: дивлюсь на Італію з надією
Папа Франциск про важливість інклюзивного виміру освіти

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий