Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 6 вересня, середа

Літургійні читання на 6 вересня, середа

(зел) Середа XXII звичайного тижня

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ      Кол 1, 1-8
Початок Послання святого апостола Павла до колосян.
Павло, з Божої волі апостол Ісуса Христа, і брат Тимотей до свя­тих і вірних у Христі братів, які в Колосах: благодать вам і мир від Бога, нашого Отця. Дякуємо Богові, Отцеві Господа нашого Ісуса Христа, завжди молячись за вас, відколи ми почули про вашу віру в Христа Ісуса та про любов, яку маєте до всіх святих задля надії, що зберігається для вас на небесах, про яку ви ра­ніше чули в слові істини Євангелія, яке до вас прибуло; і як по всьому світі воно приносить плоди та зростає, так і у вас, від того дня, коли ви почули та пізнали Божу благодать в істині. Цього ви навчилися від Епафра, нашого улюбленого товариша в службі, який є для вас вірним слугою Христа. Він же і повідомив нас про вашу любов у Духові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 52, 10. 11
На милість Божу я поклав надію.
Я - наче зелене оливкове дерево *
у домі Бога.
Я поклав надію на Боже милосердя *
на віки вічні.

Я буду славити Тебе повіки, *
тому що Ти учинив так;
на Твоє Ім'я покладатися буду, *
бо це добре перед Твоїми святими.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ       Пор. Лк4, 18-19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь помазав Мене благовістити убогим,
рік Господнього помилування звіщати!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 4,38-44
Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, вийшовши із синагоги, Ісус увійшов у дім Симона. Си-монова теща була у великій гарячці. І Його просили за неї. Ставши над нею, Він наказав гарячці, й вона залишила її. Відразу ж, устав­ши, вона служила їм. Коли ж заходило сонце, всі, які мали хворих
на різні недуги, приводили їх до Нього, а Він, покладаючи на кож­ного з них руки, оздоровляв їх. Виходили біси з багатьох, викри­куючи й гукаючи: «Ти - Син Божий!» Та Він їм забороняв і не да­вав говорити, бо вони знали, що Він Христос. Коли ж настав день, Він вийшов і пішов у пустинне місце. А люди шукали Його, і коли знайшли, стримували Його, щоб Він не залишав їх. А Він сказав їм: «Й іншим містам Мені належить благовістити Боже Царство, бо на те Я посланий». І Він проповідував по юдейських синагогах. Слово Господнє.
Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХХІІ звичайного тижня
Ми настільки переймаємось повсякденним життям, що часто не маємо часу думати про спасіння нашої душі. Ми хотіли б добре приготуватися навіть до кінця світу, і ставимось до цього по-людськи. Нам здається, що ми повинні подбати про речі матеріальні. Нам не спадає на думку, що в день приходу Христа не буде мати значення, чим володієш. Залишається тільки довіритися Його безмежній любові.
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 118)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 12 листопада, понеділок Згідно зі словами Ісуса (пор. Мк 7, 22), глупота є гріхом. Сьогоднішній текст з книги Мудрості пояснить чому це так. Якщо хтось пропускає через себе спокусу і стає причиною згіршення, біда таким, бо така людина безкритична і справді порожня, нема в ній Божого фільтру. Духовна, внутрішня активність і діяльність є ознакою воістину Живої Людини, яка несе Життя, будує цивілізацію любові.
СВ. ЙОСАФАТА, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Св. Йосафат Кунцевич народився у Володимирі-Волинському близько 1580 року. В 20 років вступив до ордену Василіян. У 1618 році став полоцьким архієпископом і ревно протидіяв насильницькій політиці царату відносно людей, що прийняли католицьке віросповідання. Віддав своє життя за віру 12 листопада 1623 року. Його мощі зберігаються у базиліці святого Петра в Римі.