Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 6 вересня, середа
19:51 Вівторок 0 460
5-09-2017, 19:51

Літургійні читання на 6 вересня, середа

(зел) Середа XXII звичайного тижня

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ      Кол 1, 1-8
Початок Послання святого апостола Павла до колосян.
Павло, з Божої волі апостол Ісуса Христа, і брат Тимотей до свя­тих і вірних у Христі братів, які в Колосах: благодать вам і мир від Бога, нашого Отця. Дякуємо Богові, Отцеві Господа нашого Ісуса Христа, завжди молячись за вас, відколи ми почули про вашу віру в Христа Ісуса та про любов, яку маєте до всіх святих задля надії, що зберігається для вас на небесах, про яку ви ра­ніше чули в слові істини Євангелія, яке до вас прибуло; і як по всьому світі воно приносить плоди та зростає, так і у вас, від того дня, коли ви почули та пізнали Божу благодать в істині. Цього ви навчилися від Епафра, нашого улюбленого товариша в службі, який є для вас вірним слугою Христа. Він же і повідомив нас про вашу любов у Духові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 52, 10. 11
На милість Божу я поклав надію.
Я - наче зелене оливкове дерево *
у домі Бога.
Я поклав надію на Боже милосердя *
на віки вічні.

Я буду славити Тебе повіки, *
тому що Ти учинив так;
на Твоє Ім'я покладатися буду, *
бо це добре перед Твоїми святими.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ       Пор. Лк4, 18-19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь помазав Мене благовістити убогим,
рік Господнього помилування звіщати!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 4,38-44
Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, вийшовши із синагоги, Ісус увійшов у дім Симона. Си-монова теща була у великій гарячці. І Його просили за неї. Ставши над нею, Він наказав гарячці, й вона залишила її. Відразу ж, устав­ши, вона служила їм. Коли ж заходило сонце, всі, які мали хворих
на різні недуги, приводили їх до Нього, а Він, покладаючи на кож­ного з них руки, оздоровляв їх. Виходили біси з багатьох, викри­куючи й гукаючи: «Ти - Син Божий!» Та Він їм забороняв і не да­вав говорити, бо вони знали, що Він Христос. Коли ж настав день, Він вийшов і пішов у пустинне місце. А люди шукали Його, і коли знайшли, стримували Його, щоб Він не залишав їх. А Він сказав їм: «Й іншим містам Мені належить благовістити Боже Царство, бо на те Я посланий». І Він проповідував по юдейських синагогах. Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:53 Четвер 0 192 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.