Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 20 червня, вівторок
10:38 Вівторок 0 427
20-06-2017, 10:38

Літургійні читання на 20 червня, вівторок

(зел) Вівторок ХІ звичайного тижня
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 2 Кор 8, 1-9
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян
Повідомляємо вам, брати, про Божу благодать, яка була дана македонським Церквам, тому що серед великого досвіду утиску їхня надмірна радість та крайня убогість переросла в багатство їхньої щиросердечності. Бо я свідчу, що по змозі й понад змогу, добровільно, з наполегливим проханням вони благали нас про благодать і участь услужінні для святих. І не так, як ми сподівалися, але спочатку віддали себе Господеві, а потім, з Божої волі, і нам, щоб ми попросили Тита, аби він, як розпочав у вас цю благодійну справу, так і закінчив. І оскільки ви в усьому маєте достаток: у вірі, слові, знанні, в різних турботах, у нашій любові до вас, - то і в цій доброчинній справі збагачуйтеся. Не кажу це як наказ, але турботами про інших випробовую щирість вашої любові. Адже ви знаєте благодать нашого Господа Ісуса Христа, що, будучи багатим, заради вас Він став убогим, аби ви збагатилися Його зубожінням. Слово Боже.

Респонсорійний Псалом Пс 146, 1-2.5-6. 7-9а
Слав, моя душе, Господа святого.
Хвали, душе моя, Господа. *
Хвалитиму Господа у житті своєму,
співатиму Богові моєму, *
поки існую.

Блаженний той, кому Бог Якова - допомога, *
хто надію покладає на свого Господа Бога,
який створив небо й землю, море і все, що їх населяє, *
який навіки зберігає правду,
Господь суд скривдженим чинить, дає поживу голодним. *

Господь звільняє в’язнів, Господь відкриває сліпим очі,
Господь повалених підносить,
Господь праведних любить. *
Господь оберігає чужинців.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 13,34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 5, 43-48
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви чули, що було сказано: “Любитимеш ближнього свого” і ненавидітимеш свого ворога». А Я кажу вам: Любіть ваших ворогів і моліться за тих, які переслідують вас, щоби бути вам синами вашого Отця, Того, хто на небесах, який своєму сонцю велить сходити над злими і над добрими та посилає дощ на праведних і на неправедних. Бо коли полюбите тих, хто вас любить, то яку нагороду маєте? Хіба не те саме й митникироблять? Коли привітаєте виключно ваших братів, то що особливого зробите? Чи не так і язичники роблять? Тож будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Понеділок 0 37 Літургія на кожен день, 17 вересня, вівторок (зел) Вівторок ХХІV звичайного тижня
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви


Літургійний зошит 18:03 Четвер 0 181 Літургія на кожен день, 13 вересня, п'ятниця Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.