Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 жовтня, неділя
18:29 Субота 0 326
20-10-2018, 18:29

Літургія на кожен день, 21 жовтня, неділя

(зел) XXІХ Неділя звичайного періоду (Початок місійного тижня)
Терпеливість Ісуса вражає, коли Він відповідає на запитання чи бажання своїх учнів. Навіть тоді, коли вони не до кінця розуміють їх важливість і слушність. Не відомо, чи учні з сьогоднішнього Євангелія до кінця зрозуміли відповідь Ісуса. Якби вони знали, про яке Хрещення говорить Ісус, може б не було в них стільки ентузіазму. Можна було б подумати, чи хвилювало Ісуса нерозуміння учнів. З іншої сторони, ця поблажливість і терпеливість підтверджують нам неймовірну чуйність і любов Христа до нас, нерозумних грішників.


АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 53, 10-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Господь схотів придавити його стражданням. Якщо він принесе своє життя в жертву умилостивлення, то узрить потомство, житиме довго, і рука його вчинить успішно волю Господню. Після трудів душі своєї він побачить світло і насититься своїм знанням. Слуга Мій виправдає багатьох, їхні беззаконня понесе на собі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 4-5. 18-19. 20 і 22
Яви нам милість, бо в Тобі надія.
Бо Господнє слово праведне, *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедливість, *
Господньою милістю земля повна.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.
Наша душа очікує Господа – *
Він наш помічник і оборонець.
Господи, нехай буде на нас Твоє милосердя, *
оскільки ми на Тебе покладаємо надію.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 4, 14-16
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Маючи великого Первосвященика, який пройшов небеса, – Ісуса, Божого Сина, – тримаймося визнання. Адже маємо не такого Первосвященика, який не може співчувати нашим слабкостям, але який подібно до нас був випробуваний у всьому, за винятком гріха. Тому приступаймо сміливо до престолу благодаті, щоб одержати милість і знайти благодать для своєчасної допомоги. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 35-45 (довше), 10, 42-45 (коротше)

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу підійшли до Ісуса Яків та Йоан – Зеведеєві сини, і сказали Йому: «Учителю, хочемо, щоб Ти нам зробив те, про що попросимо Тебе». Він сказав їм: «А що ви хочете, щоб Я зробив для вас?» Вони ж сказали Йому: «Зроби нам так, щоб ми – один праворуч Тебе, а інший ліворуч – сиділи в славі Твоїй». Ісус же сказав їм: «Ви не знаєте, чого просите. Чи можете ви пити ту чашу, котру Я п’ю, і хреститися хрещенням, котрим Я хрещуся?» Вони сказали Йому: «Можемо!» Ісус же відповів їм: «Чашу, котру Я п’ю, ви будете пити, і хрещенням, котрим Я хрещуся, будете хрещені. Але щоб сісти праворуч Мене чи ліворуч – давати не Мені, це тим, кому приготовлено». Коли це почули десятеро учнів, то обурилися на Якова й Йоана.
Початок коротшого фрагменту
Ісус, покликавши Дванадцятьох, сказав їм: «Ви знаєте, що ті, кого вважають володарями народів, панують над ними, а їхні вельможі гноблять їх. Але не так буде між вами: якщо хтось між вами хоче бути великим, нехай буде вам слугою. І якщо хтось між вами хоче бути першим, нехай буде для всіх рабом. Адже й Син Людський не прийшов, щоб служили Йому, але щоби послужити і душу свою віддати як викуп за багатьох!»  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішня літургія Слова вчить нас смирення і служіння ближньому, тож в дусі покори вознесімо до Господа наші щирі молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб їхня праця принесла плоди зростання духовності у всьому світі.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоби Господь дарував їй істинний мир, злагоду та процвітання.
3. Молімося за молодь, щоб вона будувала майбутнє України на фундаменті почуття відповідальності перед Богом і суспільством.
4. Молімося за місіонерів, яких переслідують за проповідування віри, щоб Святий Дух укріпив їх даром мужності.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив обдарувати їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, щоб у Євхаристії ми черпали сили для стійкості у вірі та вірності заповідям Божим.

Боже і Господи наш, Ти послав свого Сина у світ, щоб Він служив людям словом і стини та любов’ю; допоможи нам нікого не засуджувати й усім чинити добро. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду №  20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати ї хнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:22 Вівторок 0 41 Літургія на кожен день, 12 грудня, середа (фіол) Середа ІІ тижня Адвенту
Якщо вдуматися в слова Ісуса, маємо тут якусь недоречність: втомлена й обтяжена життєвими труднощами людина знайде полегшення, якщо… накладе на себе ярмо. Але це ярмо – не просто додатковий тягар, це Ісусове ярмо. Віра ставить перед людиною багато вимагань (регулярність в молитві, Свята Меса, моральні обмеження), є якби додатковим тягарем, однак, в кінцевому результаті, цей додатковий тягар стає для людини порятунком. Або, як це красиво формулює Ісус, ярмо Його любе, а тягар – легкий.
Або (біл) довільний спомин Пресвятої Діви Марії  ГВАДЕЛУПСЬКОЇ
У 1531 році Діва Марія явилася Йоану Дієго Куаутлатоаціну, який походив з індіанського племені, на пагорбі Тепеяк біля Мехіко, на території сьогоднішньої Мексики, і чудотворно викарбувала на його плащі свій образ, який донині вшановується вірними. Через цього мужа, сповненого чистої віри, Богородиця і Матір Церкви закликала всі народи до любові Христа.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію


Літургійний зошит 18:21 П'ятниця 0 215 Літургія на кожен день, 8 грудня, субота НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Суть сьогоднішнього свята сформульована в словах архангела Гавриїла, якими він вітає Марію. Він кличе її «благодатною», в дослівному перекладі з оригіналу євангельського тексту – сповненою благодаті. Церква інтерпретує це звертання як ствердження того, що Марія, якій в Історії Спасіння відведена неповторна роль Матері Божого Сина, отримала від Бога спеціальний привілей. Від першої хвилини свого земного існування, тобто від моменту зачаття у лоні своєї матері, вона була, на відміну від решти людей, вільна від первородного гріха. В її душі місце було лише на благодать, на відданість Богові, на любов. Такою вона залишається назавжди – сповненою ласки.